WITD Szczecin: Zbyt długa lista niedoskonałości w stanie technicznym

Od czasu do czasu funkcjonariusze ITD zatrzymają jakiegoś „trupa”, który zamiast w trasę czym prędzej powinien udać się do warsztatu. Przykładem takiego pojazdu może być zestaw z naczepą, którego skontrolowali wczoraj inspektorzy WITD w Szczecinie.

W ciągniku siodłowym z 1997 roku stwierdzono:

nieszczelny układ wydechowy i uszkodzoną końcówkę rury wydechowej, uszkodzone mocowanie zbiornika paliwa, uszkodzoną szybę czołowa pojazdu, nieszczelny układ pneumatyczny, wyciek płynu z podnośnika kabiny kierowcy z prawej strony, uszkodzony włącznik wycieraczek, nadmiernie zużyte i uszkodzone ogumienie, niesprawne prawe światło drogowe i lewe stopu, uszkodzony klosz lampy tylnej z prawej strony.

W naczepie znaleziono zaś co następuje:

brak śruby mocującej koła pierwszej osi z prawej strony, nadmiernie zużyte i uszkodzone ogumienie, skorodowany zderzak, uszkodzone lub brakujące światła obrysowe, niesprawne lewe światło cofania.

witd_szczecin_niesprawny_nie_jedzie_1 witd_szczecin_niesprawny_nie_jedzie_3 witd_szczecin_niesprawny_nie_jedzie_2

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dwóch dowodów rejestracyjnych, zakazem dalszej jazdy właśnie ze względu na bardzo zły stan techniczny. Kierowcę ukarano mandatem karnym w kwocie 200zł.

Źródło: WITD Szczecin