OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Marzec, 2016

WITD Poznań zorganizowało akcję ważenia aut dostawczych i naturalnie każdy z nich był przeładowany

witd_poznan_wazenie_busow_1

Swoją drogą świetne to zdjęcie: inspekcyjny Crafter i jego pracowici koledzy 😉

Tak w nawiązaniu do wczorajszego artykułu o ciągniku siodłowym na B+E, także w polskich realiach dającym szansę na pięć ton legalnej ładowności, pojawia nam się najnowszy komunikat WITD Poznań. Opowiada on o akcji masowego ważenia samochodów dostawczych, cechującej się aż 100-procentową skutecznością. I choć obyło się bez rekordów to całość i tak daje do myślenia:

8 marca 2016 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu prowadzili czynności kontrolne na drodze krajowej nr 11, gdzie zatrzymali łącznie siedem pojazdów typu BUS o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Inspektorzy wykorzystując przenośne wagi, zważyli pojazdy w celu ustalenia ich rzeczywistych mas całkowitych.

Ważenie wykazało, iż we wszystkich pojazdach przekroczone zostały dopuszczalne normy ładowności. Rekordzista przekroczył dozwolone parametry pojazdu, aż o 2060 kg, gdzie dozwolone było maksymalnie 570 kg. Innymi słowy, do przewożonego ładunku powinny być wykorzystane, aż cztery pojazdy ciężarowe.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w maksymalnej wysokości oraz nakazano im doprowadzenie pojazdów do stanu normatywności. W jednym przypadku, kierowca sam dokonał usunięcia swojego pojazdu za pomocą pojazdu pomocy drogowej.

witd_poznan_wazenie_busow_2 witd_poznan_wazenie_busow_3 witd_poznan_wazenie_busow_4 witd_poznan_wazenie_busow_5

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. jhlkj napisał(a):

  a co tam ma dawać do myślenia, cały czas tak jest. wystarczy łapać po kolei każdego dostawczaka zwłaszcza tych z dhli schenkerów itp. oni zawsze jeżdżą przeładowani :/ żadna nowość.

 2. nic nowego napisał(a):

  po co robic akcje na drodze łatwiej by było zeby ITD stawało pod bramami firm które kolega wymienił i po kłopocie tylko tu nie chodzi obezpieczenstwo tylko o kase do skarbu anstwa

 3. Bob napisał(a):

  Oto parametry nowego Sprintera http://www.mercedes-benz.pl/content/poland/mpc/mpc_poland_website/pl/home_mpc/van/home/new_vans/models/sprinter_906/chassis_/data/dimensions.html

  Po zamontowaniu zabudowy w zasadzie niewiadomo co wozić – najlepiej powietrze.
  Ja już kiedyś pisałem moja osobówka ma prawie 700kg ładowności po wyjęciu 3 foteli i kanapy będzie jakieś 800
  A busik zwłaszcza z windą może mieć problem nawet pusty jak kierowca ma poważną posturę jeszcze kurnik nad głową i prowiant na tydzień.

 4. kierowca - Korwinowiec napisał(a):

  Bob: to jest szerszy problem, ale generalnie do tych wszystkich wartości katalogowych możesz w rzeczywistości dodac 200kg, ponieważ jak to mi ujęli w renault, wartości katalogowe podawane sa dla zueplnych golasow nie bedacych w sprzedaży.
  Do tego ze wazonych bez paliwa nie musze dodawać…

 5. jacek napisał(a):

  W każdej firmie tak jest żadna nowość :\ Rama wzmocniona, bliźniaki itp. w papierach maksymalna
  z 700 kg albo mniej, a załadowane parę ton. Tylko hamowanie jak pociąg towarowy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.