OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Październik, 2016

WITD Łódź: Wraz z ładunkiem płytek chodnikowych ponad 20-letni Volkswagen LT ważył 7,5 tony

lt55_75_tony_1

Choć ten pomarańczowy LT-ek ma już co najmniej 21 lat, cały czas dzielnie pracuje. 5,6-tonowy samochód, zarejestrowany oczywiście na 3,5 tony, został ostatnio zatrzymany przez WITD Łódź, a efekt tej kontroli opisano w poniższym komunikacie:

W trakcie działań kontrolnych, prowadzonych w dniu 25 października 2016r. przez inspektorów WITD w Łodzi, zatrzymany został samochód dostawczy, przewożący płyty chodnikowe. W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnej masy, samochód skierowano na wagę. Wykonany pomiar potwierdził podejrzenia inspektorów, gdyż rzeczywista masa pojazdu wynosiła blisko 7,5 tony wobec wartości dopuszczalnej wynoszącej 3490 kg. Tym samym ładowność pojazdu została przekroczona blisko pięciokrotnie. Kierowcę ukarano mandatem, a dalsze poruszanie się pojazdem zostało zabronione do czasu przywrócenia jego właściwych parametrów.

lt55_75_tony_2

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. egon napisał(a):

  a może durny rząd zamiast zajmować się ekshumacją trupów powinien popracowac nad zmianą przepisów i dostosowaniu ich do całego zachodu i zrobic wszystkie auta do 7,5 dmc na kat b

  • blue napisał(a):

   Tak pewnie od razu na zestaw niech B wystarcza. Do zachodu to trzeba wysokość mandatu dostosować. Jak by wam dać 7,5 DMC to będziecie po 15 ważyli.

  • andrzej napisał(a):

   W jakich krajach istnieja takie przepisy? Bo napewno nie na wyspach ktore rowniez zaliczaja sie do Europy Zachodniej. Nie mowiac o kategorii C1 istniejacej w calej Europie i pozwalajacej poruszac sie pojazdami do 7.5 tony DMC, wiec chyba kolega ma jakies przestarzale informacje.

  • spiek napisał(a):

   A o jakich krajach mówisz? Bo o ile mi wiadomo to w całej EU DMC między 3,5T a 7,5T to kat. C1.

 2. franz napisał(a):

  no i proszę jaki sukces!! dzielne inspektory przestępcę złapali!!! do odznaczenia ich od razu!! a ruscy dalej CMR-y przepisują i odwalają kabotaż po unii

 3. KieroWroclaw napisał(a):

  Kary śmiesznie niskie są przyzwoleniem do takich praktyk

 4. andrzej napisał(a):

  Pasy tez po uju zapiete, napewno by ten ladunek utrzymaly…

 5. Tomq napisał(a):

  “Panie to so tony tego nic nie ruszy…”

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.