transfactor3665
Opublikowane 28 Październik, 2016

Trzyosiowa naczepa pod kontenery, którą podzielimy na dwie części i w której przesuniemy dwie osie

ts_combi_slider_3

Ogłoszenie czeka TUTAJ, zrzut ekranu widzicie powyżej

W polskim ogłoszeniu sprzedaży pojawiła się kilka dni temu bardzo ciekawa naczepa, przeznaczona do transportu kontenerów. Interesujący jest już sam fakt, że mamy tutaj do czynienia z konstrukcją brytyjską, noszącą oznaczenia marki, który zniknęła już z rynku. Ba, nawet w samej Wielkiej Brytanii, pojazdy tego typu, znane jako TS Combi-Slider, uchodzą za prawdziwą rzadkość. Co jednak jest w nich takiego szczególnego? Wszystko wyjaśni Wam poniższy film:

Jak widać, choć opisywany pojazd ma tylko trzy osie, bez problemu można podzielić go na dwie części. Ponadto dwie pierwsze osie są ruchome i po spięciu obu fragmentów ramy można przesunąć je do tyłu. Dzięki temu możemy więc mieć albo trzyosiową naczepę o niemalże typowym układzie, albo trzyosiową naczepę, w której dwie pierwsze osie znajdują się w dużej odległości od osi trzeciej, albo dwa niezależne pojazdy. Ponadto dwie osie są podnoszone – pierwsza oraz ostatnia.

Jakie są zalety tego układu? Kiedy naczepy TS Combi-Slider dopiero pojawiały się na rynku, zachwalano możliwości wykorzystania ich przy transporcie bardzo ciężkich, ale jednocześnie krótkich kontenerów. Odpięcie tylnej części z dodatkową osią ograniczało bowiem masę własną naczepy o aż trzy tony, jednocześnie dając aż 29 ton ładowności. Kiedy natomiast podepniemy tył, masa własna rosła do 7 ton, a ładowność do aż 36 ton. A do tego dochodzi tutaj jeszcze jedna zaleta, zauważalna już z polskiego punktu widzenia. Skoro naczepę można rozpiąć, dzieląc na dwie części, pojawia się możliwość wywiezienia z terminalu jednym ciągnikiem dwóch ciężkich kontenerów, po kolei przechodząc kontrolę wagową.

Poniżej: zbliżenie na detale, pochodzące z brytyjskiego ogłoszenia sprzedaży

ts_combi_slider_2 ts_combi_slider_1

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. ASu napisał(a):

  Odbiegając trochę od tematu, po to właśnie Holendrzy wymyślili te 5 osiowe dzielone naczepy żeby wozić po dwa ciężkie kontenery bo bez powodu więcej osi by nie było.
  5x10t/8,5t=50t/42,5+18t/26t ale w niektórych krajach potrzeba zezwoleń takich jak nasz na pojazd nienormatywny.

 2. kiero napisał(a):

  ta naczepa wisi juz dlugo i niema tablic znamionowych. oraz nr vin.

 3. mike napisał(a):

  kiero, widziałeś ? oglądałeś ? to chyba słabo ., bo naczepę oglądałem jakiś tydzień temu i jest w super stanie, odnowiona, wszystko na swoim miejscu, super nadaje się pod kontenery 20 stopowe jak i pod 40″

Odpowiedz