OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 29 Październik, 2018

Po wielu latach zachęt, Holandia nagle zwiększy koszty eksploatacji ciężarówek na LNG?

W nawiązaniu do tekstu:

Ciężarówki na LNG przez 2 lata nie zapłacą niemieckiego myta, by następnie płacić je tylko częściowo

W Polsce podjęto decyzję o zniesieniu akcyzy na LNG. Niemcy postanowili zwolnić gazowe ciężarówki z opłat drogowych. Coraz więcej przewoźników myśli więc o zakupie takich pojazdów, dostrzegając spore korzyści finansowe.

Warto jednak zwrócić uwagę na przestrogę, która pojawiła się właśnie w Holandii. To właśnie w tym kraju stacji tankowania LNG jest najwięcej. Również tam przewoźnicy przodują w kupowaniu ciężarówek na to paliwo. Skłoniły ich do tego między innymi bardzo atrakcyjne ceny gazu, związane ze zwolnieniem go z części podatków.

Aż tu nagle, zupełnie niespodziewanie, holenderskie ministerstwo finansów zapowiedziało dokręcenie śruby. Począwszy od końca 2018 roku, LNG znowu ma być objęte w Holandii pełnymi podatkami. Tym samym koszty tankowania będą zauważalnie wyższe, a przewaga nad olejem napędowym jedynie minimalna.

Przewoźnicy zostali tą decyzją zupełnie zaskoczeni. Organizacja przewoźników TLN oraz Evofenedex już wyraziły swoje oburzenie i oczekują odwołania rządowej decyzji. Swojego głosu udzieliła też niezależna organizacja badawcza Ecorys, według której przywrócenie pełnych podatków będzie miało negatywne skutki dla branży.

Źródło informacji: “Truckstar”

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Andrzej_LRA napisał(a):

  Łunia jest taka dobra dla swoich obywateli, że nawet rzuca im kłody pod nogi…
  Aby kasę do siebie, do siebie a nic dla ludzi i ciągle utrudnianie życia.
  Kto to wymyślił?
  Więcej tych imigrantów, więcej, niech rozpierdzielą ten zachód. Potem Putin posprząta i będzie spokój.

 2. ala napisał(a):

  Coraz więcej przewoźnicy, stacji tankowania LNG jest największej

 3. egon napisał(a):

  każde panstwo każdeo roku płaci miliardy euro tzw opłaty klimatycznej , pytam , kto zabiera te pieniądze ?

 4. rs7 napisał(a):

  To dziala tak: Kupujcie kupujcie bo bedzie taniej! Ponakupywali. No to skoro ponakupowali (plan zrealizowany) to teraz ich opodatkujmy 🙂 🙂 Bedzie 3 wojna swiatowa jak nic. To tylko kwiestia czasu bo ten caly system musi w koncu pasc…..

 5. voss napisał(a):

  zwolnienie z części podatków to zachęta do kupowania danej techniki ( w tym przypadku ciężarówek na gaz ) ale nikt nie wprowadza takiej zachęty na zawsze.
  Tym bardziej ze jak widać w Holandii zrobiła ( ta zachęta ) już to co miała.
  “Również tam przewoźnicy przodują w kupowaniu ciężarówek na to paliwo.”

  “każde panstwo każdeo roku płaci miliardy euro tzw opłaty klimatycznej , pytam , kto zabiera te pieniądze ?”
  np. >Rolnicy w postaci dopłat bezpośrednich albo kraje Eu w postaci dopłat do infrastruktury ( drug, mostów, rozwoju ściany wschodniej, jakiś ewentualnych przekopów itd )

  pozdrawiam i życzę taniego tankowania

 6. 13*60 R napisał(a):

  Gule okradają wielu wokół to dlaczego nie swoich ?
  Jakoś mnie to nie dziwi.

 7. Yaro napisał(a):

  Nie ma czym się podniecać…jeżdzę taką Scanią w NL od prawie roku i żeby zatankować czasami muszę specjalnie 30 km jechać w przeciwnym kierunku bo nie ma innej możliwości, zdecydowanie jest za mało stacji do tankowania a na tych które już istnieją dość często zdarza się że z dwóch dystrybutorów działa tylko jeden i musisz czekać po 40 min zanim zatankujesz. Po za tym 2 max 3 dni jazdy i od nowa tankujesz bo na więcej nie wystarczy acha i cały czas musisz mieś świadomość że może Ci zabraknąć i co wtedy….? to nie diesel że stacja jest co kawałek ! Póki co bez szału no i oczywiście to nie jest napęd przystosowany do ciężkich ładunków, jest po prostu o wiele słabsza.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.