Wielton przejmuje hiszpańskiego producenta m.in. chłodni oraz wózków dolly

Iberyjskie plany Wieltonu zostały już sprecyzowane. Wiadomo, że polska firma szykuje się do przejęcia hiszpańskiego producenta Guillén Desarrollos Industriales.

Tegoroczna sprzedaż marki Guillén na rodzimym, hiszpańskim rynku wyniesie około 600 egzemplarzy. To naprawdę niewiele, lecz po odpowiednich inwestycjach firma może stanowić świetną drogę dotarcia do licznych przewoźników z Hiszpanii i Portugalii. Poza tym Guillén dysponuje stosunkowo szeroką ofertą, obejmującą także naczepy chłodnicze oraz wózki dolly dla dłuższych zestawów.

W ramach planowanych inwestycji oferta marki Guillén poszerzy się o odpowiednio zmodyfikowane produkty z gamy Wieltonu. Może też dojść do szerokiej wymiany podzespołów lub rozwiązań z innymi markami grupy. A gdy już sprzedaż zacznie rosnąć, nie wyklucza się ekspansji Guillén na rynek południowej Francji oraz północnej Afryki.

Ile to wszystko kosztowało? 80 procenta akcji Guillén wyceniono na 4,6 miliona euro, natomiast 20 procent Wielton ma przejąć dopiero w 2026 roku. A na koniec jeszcze tylko przypomnę, że w ostatnich latach Grupa Wielton przejął między innymi niemiecką firmę Langendorf, francuską Fruehauf oraz włoską Viberti.