Wielka Brytania podała zły adres parkingu, ciężarówki zablokowały małą miejscowość

Właściwy kod dla parkingu: TN24 0TP

Nowy tydzień rozpoczniemy od doniesień z Wielkiej Brytanii. Doszło tam do bardzo nietypowej sytuacji, w postaci pomyłki w rządowej informacji dla kierowców ciężarówek. Skierowano ich pod niewłaściwy adres, przez co ponad 30 zestawów utknęło w niewielkiej miejscowości.

Kierowcy zmierzali na nowy parking, przygotowany specjalnie na okazję Brexitu i pozwalający wykonać test na koronawirusa. Adres parkingu został podany na rządowej stronie internetowej, wraz z najważniejszym namiarem, czyli kodem pocztowym. Problem jednak w tym, że w kodzie pojawił się błąd, kierując ciężarówki w zupełnie niewłaściwe miejsce.

Zamiast do Sevington, gdzie parking faktycznie się znajduje, ciężarówki trafiły do niewielkiej miejscowości Mersham. Tamtejsze skrzyżowania szybko zablokowały ciężarówki, a na wąskich ulicach nie dało się nawet minąć. W końcu ruch został całkowicie sparaliżowany, a pomocy w manewrowaniu musieli udzielać policjanci na motocyklach oraz przypadkowi mieszkańcy.

Sami mieszkańcy szybko też zdali sobie sprawę ze źródła problemu. Próbowali więc kontaktować się z krajowym zarządem dróg, oficjalnie zgłaszając pomyłkę w adresie. Podkreślano też przy tym, że nikt nie ma pretensji do samych kierowców lub przewoźników. A w sieci pojawiły się liczne zdjęcia oraz filmy, takie jak na przykład ten poniżej.