Warsztat Pol Truck Service spłonął wraz z ciężarówkami i częścią siedziby polskiego oddziału XPO Logistics

Chcąc przejść do galerii zdjęć, kliknij na powyższą miniaturkę.

W nocy z poniedziałku na wtorek, w miejscowości Płoty (woj. lubuskie), spłonął duży warsztat zajmujący się samochodami ciężarowymi. Hale należące do firmy Pol Truck Service zostały całkowicie zniszczone, podobnie jak stojące w nich samochody ciężarowe. Ponadto uszkodzeniu uległa też przestrzeń biurowa, a w tym między innymi dach budynku wynajmowanego przez polski oddział XPO Logistics, czyli dawnego Norbert Dentressangle.

Próby opanowania pożaru pochłonęły dwie godziny i brało w nich udział aż dwanaście jednostek, zarówno zawodowych, jak i ochotniczych. Dalej kolejne kilka godzin pochłonęło dogaszanie budynków, a następnie pogorzelisko stało się miejscem pracy inspektorów nadzoru budowlanego. Mają oni stwierdzić jaka przyszłość czeka uszkodzone konstrukcje. Dlaczego natomiast doszło do pożaru, tego niestety nie wiadomo.

Warto też wspomnieć, że niewiele brakowało, a liczba występujących w Polsce Kenworthów T700 uległaby drastycznemu zmniejszeniu, być może nawet do zera. Pol Truck Service już jakiś czas temu wystawiło bowiem na sprzedaż dwa takie pojazdy, sprowadzone z USA i wyróżniające się wysokimi przebiegami, ale jednocześnie atrakcyjną ceną. W momencie pożaru oba amerykańskie ciągniki stały ledwie kilka metrów od hal warsztatowych, ale jakimś cudem nic podobno im się nie stało.

Więcej na temat T700 z Pol Truck Service pisałem TUTAJ.