Warszawiacy mogą postawić na pojazdy zasilane CNG lub LNG, czyli nowa gazowa stacja w stolicy

iveco_stralis_lng_cng_euro_6_3
Już wkrótce kupienie w Warszawie samochodu ciężarowego lub dostawczego z silnikiem spalającym CNG lub LNG może być pomysłem naprawdę godnym rozważenia. Wszystko za sprawą imponującej stacji tankowania gazu ziemnego, która już wkrótce stanie w naszej stolicy.

Wykonawca całego projektu, firma Chart Ferox, poinformował właśnie o przygotowaniach do budowy nowej stacji. Będzie na niej sprzedawany gaz ziemny od Gazprom Germania, który dostępny będzie zarówno w formie płynnej (LNG), jak i sprężonej (CNG). Budowa obiektu ma związek z zamówieniem MZA Warszawa na spalające LNG autobusy Solbus, lecz na pojazdach komunikacji publicznej lista klientów się nie skończy – po CNG będą mogły przyjechać tam także innego rodzaju pojazdy należące do klientów indywidualnych, a także na przykład zasilane CNG Scanie należące do MPO Warszawa. Co ważne, wszystkie te pojazdy nie powinny stać w zbyt długich kolejkach, bo nowy warszawski obiekt będzie największą stacją tankowania LNG do autobusów w całej Europie.

Na zdjęciu: Iveco Stralis Hi-Road Natural Power, które dostępne jest w dwóch „gazowanych” wersjach – zarówno na CNG, jak i na LNG. Pojazd oferuje od 270 do 330 KM i w wariancie LNG dysponuje zasięgiem do 750 km.