Wielton prezentował swoje produkty na rosyjskich targach, czyli nowe naczepy oraz zestaw z przyczepą

W pierwszych dniach czerwca w Moskwie odbyły się XIV Międzynarodowe Targi CTT – Targi Sprzętu Budowlanego i Technologii. Są to jedne z największych tego typu imprez na świecie, więc nie mogło zabraknąć na nich także polskiej firmy Wielton. Producent z Wielunia zaprezentował potencjalnym klientom ze wschodu trzy ciekawe wywrotki.

wielton_ctt_2014_rosja_wywrotki_3 wielton_ctt_2014_rosja_wywrotki_2 wielton_ctt_2014_rosja_wywrotki_1

Pierwszym z wystawianych pojazdów była wywrotka stalowa NW3S33SKCSL61 ze ścianą przednią pochyloną, klapą z zintegrowanym zsypem, podłogą wykonaną ze stali S700 oraz ścianami bocznymi wykonanymi ze stali DOCOL, profilowanymi w kształcie fali. Co ważne, całość została osadzona na nowej ramie modułowej.

Drugim produktem była wywrotka stalowa typu half-pipe o zmiennym przekroju skrzyni NW3S33HPKCRU. Konstrukcję tę wykonano z blachy HARDOX HB450, stosując tylną klapę o zamknięciu do czoła, dokręcany zsyp, a także ramę zwężającą się w przedniej części, którą zbudowano ze stali S700.

Trzecim pojazdem, a właściwie zespołem pojazdów,  był zaś zestaw Renault serii T z zabudową wywrotkową ZW20SQ oraz przyczepa PS3W z trzyosiowym podwoziem. Obie maszyny wyposażono w skrzynie ładunkowe typu Square z klapami oraz pionowymi ścianami przednimi. Do tego doszły m.in. zintegrowane zsypy, plandeki zabezpieczające ładunek, wciągarki na koło zapasowe i szereg innych elementów wyposażenia.

Źródło: Wielton