Volkswagen oficjalnie: od jesieni 2016 roku będziemy produkować we Wrześni nowe Craftery

Wybrałem się dzisiaj do poznańskiej fabryki Volkswagena, gdzie niemiecki koncern zorganizował konferencję prasową. Okazja ku temu była nie byle jaka, bo właśnie w zakładzie produkującym popularne Caddy oraz Transportery Volkswagen postanowił oficjalnie ogłosić lokalizację nowej fabryki największych „dostawczaków”.

Nowa fabryka powstanie we Wrześni – miejscowości leżącej na drodze krajowej 92, około 50 kilometrów od Poznania. Zatrudnienie znajdzie w niej 2300 osób, z czego 2 tys. na tzw. produkcji, wytwarzając nową generację modelu Crafter. Docelowe moce produkcyjne to 85 tys. pojazdów rocznie, a pierwsze egzemplarze wyjadą z fabryki latem 2016 roku. Na szeroką skalę produkcje rozpocznie się natomiast na jesieni.

Wrzesińska fabryka stanie na terenie około 200 hektarów. Zajmie się ona zarówno produkcją karoserii, jak i lakierowaniem oraz ostatecznym montażem pojazdów. Wykorzystani zostaną przy tym oczywiście także poddostawcy pochodzący z regionu oraz Hannoveru. We Wrześni produkowane będą wszystkie warianty Craftera i trafią one zarówno na rynek krajowy, jak i na eksport. Tę niewątpliwie świetną dla polskiego przemysłu informację przekazał oficjalnie sam Minister Gospodarki – Janusz Piechociński