Nowe Renault Trafic oraz Opel Vivaro na oficjalnych grafikach – oba auta dostaną 1,6-litrowe diesle

Wczoraj (TUTAJ) światło dzienne ujrzało pierwsze szpiegowskie zdjęcie zmodernizowanego Jumpera/Ducato/Boxera bez kamuflażu, dzisiaj natomiast przyjrzymy się nowym bliźniakom Trafic/Vivaro. Zarówno Opel, jak i Renault zaprezentowali bowiem kilka grafik przedstawiających nowe pojazdy w pełnej krasie, a także udostępnili trochę informacji.

renault_trafic_2014_grafika_3 opel_vivaro_2014_grafika_4 opel_vivaro_2014_grafika_1

Trafic oraz Vivaro na rok 2014 to całkowicie nowe konstrukcje, które odziedziczyły jednak po poprzednikach kilka elementów stylistycznych. Do poprzedniej generacji średniej wielkości „dostawczaków” nawiązuje powyższony dach nad szoferką, tylne światła zespolone, a także boczne przetłoczenia.

renault_trafic_2014_grafika_4 renault_trafic_2014_grafika_2 renault_trafic_2014_grafika_5

Nowe samochody dostępne będą z dwiema wysokościami dachów, a także w dwóch wariantach długości. Zamówić będzie można zarówno furgona, wersję osobową, uniwersalne kombi, jak i wersję załogową. Co ważne, auta będą nieco dłuższe od swoich poprzedników, co pójdzie oczywiście w parze z większą przestrzenią ładunkową. Jeśli natomiast chodzi o silniki, to wielu użytkowników samochodów dostawczych wyda jęk niezadowolenia – zarówno Renault, jak i Opel postawili niestety na downsizing. Auta będą więc napędzały stosunkowo niewielkie silniki wysokoprężne o pojemności 1.6 litra. O odpowiednią moc zadbają naturalnie spore turbosprężarki, które w najmocniejszych wariantach pojawią się w aż dwóch egzemplarzach. Obie marki obiecują, że tak niewielka pojemność będzie gwarancją niskiego spalania.

Premiera nowego Vivaro oraz Trafic ma mieć miejsce wiosną tego roku.

opel_vivaro_2014_grafika_5 opel_vivaro_2014_grafika_3 opel_vivaro_2014_grafika_2

Vauxhall Vivaro – brytyjskie wydanie Opla, będzie natomiast wyglądało następująco:

vauxhall_vivaro_2014_1

vauxhall_vivaro_2014_2

vauxhall_vivaro_2014_3