Volkswagen Caddy, Transporter i Crafter coraz lepiej się sprzedają, a ich następcy są już w drodze

volkswagen_transporter_amarok_caddy

To może być dobra wiadomość dla osób związanych z poznańską fabryką dostawczych Volkswagenów, a także dla przyszłych podwykonawców, pracowników, czy też dostawców nowej fabryki Volkswagen Samochody Użytkowe we Wrześni. Sprzedaż dostawczych produktów marki Volkswagen rośnie i szczególnie model Crafter, który od 2016 roku będzie zjeżdżał z polskich taśm, cieszy się rosnącym powodzeniem.

Modele Caddy, Transporter, Crafter oraz Amarok sprzedały w 2014 roku w łącznie 444 900 egzemplarzach. To o dwa procent więcej niż rok wcześniej, kiedy do klientów trafiło 436 tys. pojazdów. Najmniejszy Caddy odnotował wzrost o 1,6 proc., do 148 900 egzemplarzy, zaś Transportera sprzedano łącznie 168 tys. sztuk, co oznaczało wzrost o 7,9 proc., a także konieczność zwiększenia produkcji w fabryce w Hanowerze. Liderem wzrostu był jednak Crafter, którego sprzedało się o aż 11,6 proc. egzemplarzy więcej niż przed rokiem, konkretnie 49 200 aut. Co natomiast z Amarokiem? Ten okazał się niestety czarną owcą w rodzinie, zaliczając spadek o aż 12,2 proc., związany podobno przede wszystkim z bardzo złą sytuacją na rynku Ameryki Południowej.

Co ciekawe, przy okazji prezentacji powyższych wyników przedstawiciele firmy stwierdzili , że na rok 2015 planują kolejne sukcesy związane z nowymi modelami. Czyżby to więc oznaczało, że jeszcze w tym roku na drogi wyjedzie odnowiony Caddy i Transporter, które prezentowałem w kamuflażu TUTAJ i TUTAJ? Na zachętę dodam tutaj, że zmodernizowany Transporter ma być podobno dostępny z 237-konnym wariantem silnika 2.0 TDI.