Unity Line odwołuje rejsy nowego promu – Epsilon uderzył w nabrzeże w Trelleborgu

Fot. Unity Line

Kierowcy ciężarówek, którzy zeszli wczoraj rano do ładowni promu Epsilon, mogli zobaczyć bardzo niepokojący widok. Były to ślady przesunięcia ich pojazdów po podłodze, świadczące o silnym uderzeniu jednostki o nabrzeże.  

Epsilon jest najnowszym promem z floty Unity Line, uzupełniającym lukę po sprzedanym Janie Śniadeckim i ledwie 23 stycznia wprowadzonym do regularnej eksploatacji. Jego stałą trasą jest Świnoujście – Trelleborg i właśnie podczas takiego rejsu, we wtorkowy poranek, doszło do omawianego zderzenia. Prom trafił w nabrzeże nr 7 w Trelleborgu, co według wyjaśnień polskiego ministerstwa infrastruktury było spowodowane błędem ludzkim i trudnymi warunkami pogodowymi.

Na szczęście nie ma żadnych doniesień o osobach rannych lub uszkodzeniach samych ciężarówek. Niemniej, jak podał sam operator, prom tymczasowo nie będzie mógł wrócić na trasę, wymagając zadokowania, inspekcji technicznej oraz naprawy. Skala uszkodzeń wstępnie oceniana jest jako nieduża, ale termin wykonania prac zależny jest od dostępności doków naprawczych w stoczniach. Dlatego “aż do odwołania” Unity Line anulowało wszystkie rejsy z udziałem Epsilona. Mowa tu o następujących połączeniach:

Świnoujście – Trelleborg: od poniedziałku do piątku o godzinie 2.15, w soboty o godzinie 6.15, w niedziele o godzinie 2.15

Trelleborg – Świnoujście: od poniedziałku do czwartku o godzinie 15.55, piątki o godzinie 18.45, w soboty i niedziele o godzinie 15.55