Trzy Scanie 25P na trasy po Warszawie – miejskie chłodnie z multitemperaturą

Polski oddział firmy Havi Logistics odebrał trzy elektryczne Scanie 25P. Ciężarówki te będą obsługiwały warszawskie restauracje z sieci McDonald’s, będąc przy tym wyposażonym w zabudowy chłodnicze.

Wszystkie trzy Scanie reprezentują model 25P, napędzany 313-konnym silnikiem elektrycznym. Standardowo jego zasięg określa się na maksymalnie 250 kilometrów, choć tutaj wynik może być nieco niższy, jako że baterie zasilą także agregat chłodniczy. Jest to urządzenie marki Carrier Transicold, oferujące funkcję multitemperatury. Do tego założono także tylną windę rozładunkową oraz izolowane nadwozie z bocznymi drzwiami.

18-tonowe podwozia otrzymały dzienne kabiny o dodatkowej przestrzeni za fotelami. Poza tym ciężarówki przystosowano do miejskiego manewrowania, instalując dodatkowo przeszklone drzwi pasażera, radary „martwego pola”, kamery o zasięgu 360 stopni, a nawet elektrohydrauliczne wspomaganie kierownicy, zmniejszające opór przy niskich prędkościach.

Można się spodziewać, że Havi Logistics pozostawi te pojazdy w użytku przez najbliższe siedem lat. Na właśnie taki okres zawarto bowiem kontrakt obsługowo-naprawczy. Co też ciekawe, to jak na razie największa partia elektrycznych podwozi, jaką Havi Logistics odebrało na wszystkich obsługiwanych rynkach, obejmujących aż pięć kontynentów.