Toll Collect dostanie nowe oprogramowanie – dodatkowe funkcje od końca sierpnia

Zarządca niemieckiego systemu opłat drogowych przygotował nowe oprogramowanie dla urządzeń pokładowych. Zaktualizowany program wgra się pod koniec sierpnia, zdalnie, za pośrednictwem sieci komórkowej. Dzięki temu nowe funkcje staną się dostępne bez jakiegokolwiek zjeżdżania do warsztatu.

Poniżej możecie zapoznać się z pełną listą nowości, a pod tym linkiem znajduje się broszura w formacie PDF, z praktycznym przedstawieniem wszystkich nowych funkcji.

1. Nowe oprogramowanie urządzeń pokładowych daje kierowcy możliwość wygenerowania raportu kasowego, a tym samym zakończenia aktualnej jazdy. Dzięki temu kwoty opłat drogowych są szybko dostępne na portalu klienta w zakładce „Nierozliczone przejazdy” do dalszego rozliczania.

2. Zmieniono również komunikaty o usterkach urządzenia pokładowego. Krótka seria sygnałów dźwiękowych sygnalizuje kierowcy, że podczas poboru opłaty drogowej wystąpiło zakłócenie i pobór zostanie powtórzony w odstępie pięciu minut. Do tego kontrolka miga na czerwono. Kierowca musi teraz jechać na najbliższy parking i potwierdzić komunikat błędu na urządzeniu pokładowym za pomocą „OK”. Kontrolka świeci się potem stale na CZERWONO, a sygnały dźwiękowe nie są powtarzane. Pojawia się kod błędu. Następnie opłaty drogowej należy dokonać za pośrednictwem aplikacji i skontaktować się z partnerem serwisowym.

3. Pojawia się nowe wskazanie, jak tylko pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej <7,5 t, który nie podlega obowiązkowej opłacie drogowej, wyruszy w drogę. Na wyświetlaczu widać komunikat „DE BEZ OPLATY”. Kontrolka świeci się nadal na zielono, ponieważ urządzenie pokładowe jest gotowe do pracy.

4. Nowością jest także to, że transmisja danych związanych z opłatami drogowymi jest sygnalizowana symbolem anteny. Gdy symbol znika, transmisja jest zakończona.

5. Partner serwisowy w nowym punkcie menu „Info” może szybko zidentyfikować i następnie usunąć zapisany tam błąd. Przyspiesza to naprawę i oszczędza czas kierowcy i przedsiębiorcy.