Tarcze hamulcowe popękane, że aż strach, czyli kolejny dziad-transowy komunikat WITD w Bydgoszczy

witd_bydgoszcz_popekane_tarcze_hamulcowe_6

Jak ten czas leci – jeszcze niedawno Volvo FH drugiej generacji, tzw. „chińczyk”, było naprawdę pożądanym sprzętem, natomiast dzisiaj przesiadają się do niego popularne polskie dziad-transy. Zapraszam do zapoznania się z komunikatem WITD Bydgoszcz, a szczególnie z dołączonymi do niego zdjęciami:

W dniu 26 maja br., w miejscowości Makowiska na drodze krajowej nr 10, inspektorzy ITD z Bydgoszczy zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd członowy należący do polskiego przewoźnika, którym przewożone były napoje alkoholowe.

Szczegółowa kontrola stanu technicznego przedmiotowego zespołu pojazdów wykazała szereg nieprawidłowości, przede wszystkim w stanie technicznym naczepy. Mianowicie aż 4 z 6 tarcz hamulcowych, które stanowią jeden z podstawowych elementów układu hamulcowego, były pęknięte w stopniu dyskwalifikującym je z użytku. Pęknięcia te były na tyle poważne, iż w każdej chwili uszkodzone tarcze, mogły zablokować koła, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. 

Ponadto stwierdzono takie usterki jak:
– nieszczelny układ pneumatyczny w naczepie,
– braki w oświetleniu ciągnika samochodowego,
– niekompletny układ wydechowy,
– nadmiernie zużyte ogumienie na drugiej osi ciągnika samochodowego.

Z tytułu stwierdzonych nieprawidłowości kierującego ukarano grzywną w wysokości najwyższej z możliwych, natomiast naczepa nie została dopuszczona do dalszej jazdy. Przewoźnik został zobligowany do naprawy uszkodzonych elementów w miejscu kontroli. 
Należy zauważyć, iż w dniu wczorajszym inspektorzy z WITD w Bydgoszczy po raz kolejny przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

witd_bydgoszcz_popekane_tarcze_hamulcowe_1 witd_bydgoszcz_popekane_tarcze_hamulcowe_2 witd_bydgoszcz_popekane_tarcze_hamulcowe_3 witd_bydgoszcz_popekane_tarcze_hamulcowe_4 witd_bydgoszcz_popekane_tarcze_hamulcowe_5