„Tańcowały dwa Sprintery”, czyli przewrócona laweta, załadowana autem dostawczym, na trasie A2

dwa_sprintery_wypadek_a2

Na autostradzie A2 doszło kilka dni temu do wypadku, w którym przyczepa spróbowała „wyprzedzić” samochód holujący. O wszystkim opowiada poniższy komunikat WITD Poznań, którego funkcjonariusze byli świadkami zdarzenia:

W dniu 30 listopada 2016 r. podczas kontroli dynamicznej na autostradzie A2 (odcinek Konin-Dąbie), na 284-tym kilometrze, inspektorzy delegatury wielkopolskiej zauważyli kolizję drogową zespołu pojazdów składających się z samochodu ciężarowego marki Mercedes Benz Sprinter oraz z lawety przewożącej inny samochód.

Prawdopodobną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spowodowało to przewrócenie się przyczepy z ładunkiem i zablokowanie dwóch pasów ruchu w kierunku Warszawy.

Podczas prowadzonych czynności inspektorzy zabezpieczyli miejsce wypadku, wezwali holownik celem usunięcia uszkodzonych pojazdów, a także powiadomili policję oraz Oddział Utrzymania Autostrady w Żdżarach. W trakcie zabezpieczenia kolizji usunięto uszkodzone pojazdy z jednego pasa ruchu, umożliwiło to odblokowanie ruchu pojazdów.

dwa_sprintery_wypadek_a2_2