Pierwszy w Polsce Mercedes Actros z 530-konnym silnikiem będzie pracował w zestawie przestrzennym

actros_2553_miszkiel_transport_2

Mercedes-Benz znalazł pierwszego w Polsce klienta na ciężarówkę z nowym, 530-konnym wariantem silnika OM 471. Jest to obecnie najmocniejsza wersja 12,8-litrowego motoru, stanowiąca ciekawą alternatywę dla większych silników 15,6-litrowych i mająca łączyć wysoką moc z niskim spalaniem. W kwestii tej pierwszej mamy tutaj dokładnie 530 KM i 2600 Nm, natomiast w zakresie zużycia paliwa silnik oferuje między innymi nowe tłoki o obniżonym tarciu, alternator o wydajności dostosowującej się do aktualnych potrzeb, czy też wtrysk Common Rail o ciśnieniu zwiększonym do aż 2700 bar.

Co jednak najciekawsze, to fakt, że ten pierwszy w Polsce egzemplarz 530-konny będzie pracował w typowym zestawie przestrzennym. Przyznacie bowiem, że silników o mocy ponad 500 koni mechanicznych nie spotyka się w tego typu pojazdach często. A jednak, przewoźnik Andrzej Miszkiel z Legnicy uważa, że inwestowanie w mocniejszy silnik może się opłacić. Ma on już w swojej przestrzennej flocie między innymi 540-konne Volvo FH oraz niemal 500-konne Actrosy, natomiast na swój najnowszy nabytek wybrał właśnie Mercedesa w nowej wersji 2553. Co więcej, oprócz mocnego silnika firma wybrała także bardzo przestronną kabinę typu BigSpace i dodała do tego bogate wyposażenie pokładowe.

W parze z opisywaną ciężarówką będzie oczywiście jeździła dwuosiowa przyczepa, a przewidziane dla tego zestawu zadania to praca w branży automotive, głównie na terenie Europy Zachodniej. Dodam też, że autorem zabudowy jest tutaj firma Wecon z miejscowości Strumień, a samochód został dostarczony przez autoryzowanego dealera marki Mercedes-Benz z Grupy Wróbel.

Zdjęcia: Radosław Wojt

actros_2553_miszkiel_transport_1