OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 12 Luty, 2018

Szyba w prawych drzwiach ciągnika przyciemniona folią – za to można zapłacić nawet tysiąc złotych

folia_na_prawej_szybie_w_ciezarowce

Dopóki nie mówimy o brazylijskim tuningu, przyciemnianie szyb w ciężarówkach to zjawisko raczej niespotykane. Holenderska policja trafiła jednak dzisiaj na DAF-a w którym popełniono taką właśnie modyfikację.

Nielegalnie oklejony pojazd jechał autostradą A59, w okolicach Oosterhout. Jego właściciel postanowił przyciemnić wyłącznie boczną szybę w drzwiach pasażera, chroniąc się w ten sposób przed słońcem. A ile wynosi mandat za to nietypowe wykroczenie? Policjanci wypisali kierowcy karę na aż 230 euro,  czyli około 1000 złotych. Ponadto kierowca musiał usunąć przyciemniającą folię jeszcze na miejscu zatrzymania.

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. jj napisał(a):

  Czy przyciemnianie szyb w ciężarówkach jest zupełnie zabronione czy można przyciemnić w jakiejś profesjonalniej firmie?

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Nie można przyciemniać szyb w promieniu 180 stopni od miejsca pracy kierowcy. Dlatego auta osobowe mają przyciemnione tylko z tyłu, a ciężarowe nie mają po prostu wcale.

   • pete379 napisał(a):

    Hah TGX/TGS ma często przyciemnioną szybkę za słupkiem B czyli jednak mają ;D

   • Tytus napisał(a):

    Oczywiście,że można przyciemniać szyby w promieniu 180 stopni od miejsca pracy kierowcy,nikt tego nie zakazuje ! Przepisy wymagają jedynie zachowania odpowiedniej przepuszczalności światła.Przyciemnianie folią jak w tym przypadku oczywiście nie pozwala na zachowanie odpowiednich norm,ale używając techniki piecowego przyciemniania szyb możemy przyciemnić wszystkie szyby oprócz czołowej nie łamiąc przepisów.Piecowe przyciemnianie jest jednak znacznie droższe od oklejania folią,a ponadto wielu ludzi nawet nie słyszało o przyciemnianiu szyb w ten sposób.

 2. Petr87 napisał(a):

  Przyciemnianie szyb w cieżarowkach to wcale nie taka niespotykana modyfikacja w Europie, jakby się wydawało. Jeżdżąc po całej Unii spotyka się tego naprawdę sporo- szczególnie we Włoszech, Grecji,a już najwięcej aut z ciemnymi szybami( często folie sciemniające 90% ) widuję we Francji.

 3. Jakis tam napisał(a):

  Koleka problem.

 4. Lmw77 napisał(a):

  Dokładnie, we Francji bardzo dużo aut ma przyciemnione szyby boczne. Ale znając życie Francuzi i tak mieli by z tym problem gdyby spotkali to u obcych kierowców. A mandacik to pewnie w tys. by wypisali wszystko żeby ratować gospodarkę.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.