OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Luty, 2018

Francuzi nie chcą szukać imigrantów ciężarówkach – ultranowoczesna aparatura stoi nieużywana

calais_dover_imigranci

Francuskie służby kontrolne nie chcą wyłapywać imigrantów ukrytych w ciężarówkach. Dąży się do tego, aby jak najwięcej imigrantów przejechało na stronę Brytyjską. Tak przynajmniej wnioskują brytyjskie media oraz stowarzyszenie przewoźników RHA.

Dowód w sprawie jest następujący – francuskie służby graniczne w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w ogóle nie używały ultraczułej aparatury do wyszukiwania imigrantów. Chodzi przede wszystkim o urządzenie wyłapujące bicie serca, wyjątkowo skuteczne przy szukaniu nielegalnych pasażerów.

Co to oznacza dla przewoźników? Im mniej imigrantów wykryją Francuzi, tym więcej ciężarówek z nielegalnymi pasażerami dojeżdża do kontroli brytyjskich. Te natomiast, w przeciwieństwie do francuskich, obarczone są dużym ryzykiem finansowym. Brytyjczycy stosują bowiem kary za przewożenie imigrantów i nawet jeśli robimy to nieświadomie, możemy zapłacić po kilka tysięcy złotych za osobę.

Źródła francuskiego podejścia nie trzeba daleko szukać – Francuzi wychodzą z założenia, że przepuszczając imigrantów po prostu pozbywają się problemu. W rzeczywistości jednak dalekie to od prawdy. W końcu im wyższa jest skuteczność nielegalnych transportów, tym większa ilość chętnych będzie chciała z nich skorzystać.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. Prawda o głupocie napisał(a):

  To jest jakaś zbiorowa dewiacja. Zawsze miałem żaboli za głupoli.
  Ale teraz – w biały dzień !?
  A Angole – drugie dekle – w sumie ta parka ma dokładnie to na co zasługuje.
  Oby światłość łallaka spływała na nich obficie częstymi strugami !

  Gdzie koniec tego “ubogacania” ?

  • Orys napisał(a):

   No tak, żabole głupi, angole głupi, tylko Ty jesteś mądry.

   A teraz tylko się zdeklaruj: co mają żabole zrobić, żeby być mniej głupi? Mają zatrzymywać “ubogacaczy” u siebie, czy właśnie mają robić wszystko, żeby się ich pozbyć?

   Bo mam wrażenie, że czego by nie zrobili to i tak będziesz miał z tym problem.

 2. andrzej napisał(a):

  Im więcej się o Francji czyta tym bardziej można odnieść wrażenie że im wogóle się nic nie chce.

 3. Catman napisał(a):

  Przecież w Calais jest taki skaner, kazda plandeka przez niego przejezdza a chłodnie do stodoły. W Dunkierce z kolei sprawdzają czujnikami co2. Na końcu jeszcze piesek chodzi i wącha.

 4. Zdurnowaciały napisał(a):

  Panie redaktorze, to są daleko posunięte wnioski… I bardzo prowokujące treści. Tak bardzo, że musi pan podać źródła takich insynuacji. Tych mediów i RHA, na podstawie których sugeruje Pan takie wnioski.

 5. Maciek napisał(a):

  A po co mają wyłapywać uchodźców? Oni chcą się ich pozbyć!!!

 6. kierowca61 napisał(a):

  …..a dlaczego imigranci tak bardzo pragną znależć się w Angli,bo lubią ichniejszy klimat,kulturę,kuchnię,a może ludzi,nie,ich ciągnie tam kasa,kasa,kasa,bo tam lekką ręką z podatków obywateli przyznaje się zasiłki jak leci !!!Zła polityka socjalna sprawiła,że imigranci właśnie tam lgną jak muchy do lepa .

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.