System zapobiegania kradzieży paliwa z nową funkcją monitorowania floty w czasie rzeczywistym

Publikacja na zamówienie

Rozwiązania telematyczne i antyfraudowe stanowią kluczowy element efektywnego zarządzania flotą. Niestety, często są one zarezerwowane dla dużych przedsiębiorstw, a koszty wdrożenia przekraczają możliwości wielu przewoźników. Wejście na rynek systemu Secure E-BOX wraz z  jego nową, od niedawna, funkcjonalnością łączy te elementy: pozwala blokować próby kradzieży paliwa przy użyciu karty paliwowej i monitorować pojazdy w czasie rzeczywistym.

Secure E-BOX to system, który pomaga przewoźnikom zabezpieczyć się przed kradzieżą paliwa z wykorzystaniem kart paliwowych. Został wprowadzony na rynek w 2. kwartale tego roku, a już w listopadzie została do niego dodana nowa funkcjonalność. Teraz użytkownicy Secure E-BOX-a mogą również na bieżąco monitorować swoją flotę w czasie rzeczywistym!

– Nowa funkcjonalność systemu Secure E-BOX zwiększa możliwość kontrolowania floty przez właściciela firmy transportowej lub fleet managera. Pełna widoczność pojazdów w czasie rzeczywistym zwiększa bezpieczeństwo ładunku oraz, co bardzo istotne, poczucie bezpieczeństwa samych kierowców – komentuje Michał Sitarz, Product Manager w E100.

Klienci korzystający z Secure E-BOX jednym kliknięciem myszki mogą włączyć monitorowanie swoich pojazdów z poziomu Panelu Klienta.  – Rozwijając system przeciwdziałający kradzieżom paliwa przy użyciu karty paliwowej skupiliśmy się na świadomym, mądrym i racjonalnym zarządzaniu flotą. Smart fleet management to absolutna konieczność w nowoczesnej firmie transportowej. Nowa funkcjonalność pozwala optymalnie zarządzać flotą weryfikując status pojazdów w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie, które do tej pory zarezerwowane było dla zaawansowanych i dość drogich rozwiązań telematycznych możemy oferować dosłownie w cenie kubka kawy na stacji paliw. – dodaje Michał Sitarz.

Secure E-BOX z nowouruchomioną funkcjonalnością to monitoring online całej floty w jednym miejscu – Panelu Klienta. Dzięki temu można:

  • Kontrolować pracę kierowców
  • Sprawdzać status urządzenia do poboru opłat (OBU) – nowa funkcja pokazuje właścicielowi firmy transportowej czy urządzenie jest włączone i działa poprawnie, a tym samym eliminuje ryzyko otrzymania mandatu
  • Planować trasy uwzględniając najlepsze, pod względem cen, stacje paliw

Secure E-BOX działa w oparciu o urządzenie pokładowe (OBU) oraz współrzędne GPS stacji, w której kierowca zamierza zapłacić za paliwo. System przetwarza dane geolokalizacyjne OBU i stacji paliw. Jeśli w momencie żądania autoryzacji, dane te nie pokrywają się, transakcja automatycznie jest blokowana. Secure E-BOX jest niewidzialną tarczą firmy transportowej, która chroni przed nieautoryzowanym użyciem karty paliwowej 24 godziny na dobę całkowicie bezobsługowo.

E100 udostępnia Secure E-BOX do bezpłatnego testowania przez okres 30 dni. W przypadku kradzieży paliwa przy włączonej usłudze, firma gwarantuje całkowite pokrycie kosztów skradzionego paliwa. Secure E-BOX wraz z nową funkcjonalnością umożliwiającą monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym działa w 36 krajach Europy, przez 24 h/dobę. E100 podkreśla, że od momentu uruchomienia systemu u klientów, którzy zdecydowali się go używać, nie zdarzyła się kradzież paliwa przy użyciu karty paliwowej– system zablokował wszystkie próby wyłudzeń paliwa.

Aby dowiedzieć się więcej o samym systemie Secure E-BOX oraz jego nowej funkcjonalności kliknij TUTAJ.