Symulator jazdy „gabarytem”, przewidujący pilotów, blokady dróg oraz stosowanie się do poleceń

Kompletny symulator transportu ponadnormatywnego, z pilotażem, ogromnymi ładunkami, odgórnie wyznaczonymi trasami, a z nawet blokowaniem dróg przez policję – oto najnowsze dzieło firmy SCS Software, specjalizującej się w grach o samochodach ciężarowych.

„Special Transport” to rozbudowany dodatek do gry Euro Truck Simulator 2. Przewiduje on ponad 80 ponadnormatywnych przewozów, które wykonamy na specjalnych zasadach. Przed wszystkim do naszej dyspozycji będą automatyczne pojazdy pilotujące. W razie potrzeby zablokują one skrzyżowanie, czy też nakażą innym samochodom zjechanie na pobocze. Każda trasa będzie też musiała przebiegać po wyznaczonym wcześniej szlaku, zaliczając w tym celu punkty kontrolne. A ponadto gracz musi stosować się do przekazywanych mu instrukcji.

Wszystko to wykonamy z 11 nowymi ładunkami, mającymi do 6 metrów wysokości oraz nawet 20 metrów długości. Istotne są też cztery nowe naczepy, oddające charakterystykę europejskich pojazdów ponadnormatywnych.

Dodatek „Special Transport” można kupić na plaformie Steam. Cena to 17,99 zł.

Wygląda to następująco:

special_transport_ets_2_dodatek_1 special_transport_ets_2_dodatek_2 special_transport_ets_2_dodatek_3 special_transport_ets_2_dodatek_4 special_transport_ets_2_dodatek_5 special_transport_ets_2_dodatek_6