W styczniu 2020 roku Volvo Trucks i Renault Trucks dokonają rynkowego podziału – co to oznacza?

Minęło zaledwie sześć lat od kiedy struktury handlowe Volvo Trucks oraz Renault Trucks zostały połączone. Wystarczyło to jednak by stwierdzić, że cały pomysł okazał się nietrafiony. A przynajmniej do takich wniosków musiał dojść ktoś w centralni.

Już za cztery miesiące, w styczniu 2020 roku, Volvo Trucks oraz Renault Trucks mają dokonać oficjalnego rozwodu. Co prawda same pojazdy nadal będą korzystały ze wspólnych rozwiązań, wspólnie będą rozwijane, a także wspólnie serwisowane. Niemniej tak zwane „organizacje rynkowe” mają zostać całkowicie rozdzielone.

Co to oznacza w praktyce? Organizacją szeroko rozumianych strategii rynkowych, jak sprzedaż czy marketing, będą zajmowały się osobne przedsiębiorstwa. Proces ten ma zostać przeprowadzony na terenie całej Europy, w tym między innymi w Polsce. Wszystko zaś po to, by każda z marek mogła lepiej wykorzystać swój potencjał.

Trzeba jednak zaznaczyć, że zmiany nie obejmą sieci serwisowej. Autoryzowane warsztaty Renault Trucks oraz Volvo Trucks nadal będą istniały, obsługując samochody obu marek. Można więc założyć, że dla dotychczasowych posiadaczy samochodów nic się nie zmieni. Za to możliwości zakupu nowych aut mogą okazać się bardziej atrakcyjne.