Epo-Trans odbiera nowe Mercedesy Actrosy – 510-konne silniki, kabina GigaSpace lub wnętrze typu SoloStar

Powyżej: dwa nowe egzemplarze oraz jeden dotychczasowej generacji

Odbiory nowych Mercedesów Actrosów rozkręciły się już na dobre. Na drogach można spotkać egzemplarze z najróżniejszych już film, w tym między innymi z Epo-Transu. Tyska firma zamówiła od razu 21 egzemplarzy, a dwie pierwsze z nich odebrano tydzień temu.

Co ciekawe, przewoźnik zdecydował się na stosunkowo mocną wersję 1851, wyposażoną w 510-konny silnik o pojemności 12,8 litra. Wszystkie nowe Actrosy Epo-Trans zostaną też pozbawione lusterek, zamiast nich mając system kamer o nazwie MirroCam. Ponadto zastosowano nową wersję tempomatu PPC, rozpoznającą ograniczenia prędkości i tereny zabudowane.

Dwa pierwsze egzemplarze przygotowano w dwóch wariantach. Ten większy, w kolorze srebrnym, otrzymał najbardziej przestronną kabinę typu GigaSpace. Tymczasem egzemplarz biały to samochód dedykowany dla pojedynczej obsady. Ma on niższy dach typu BigSpace, ale za to z zestawem wypoczynkowym w miejscu dolnego łóżka, znanym jako SoloStar Concept.

Kolejne 19 egzemplarzy dołączy do floty Epo-Transu jeszcze przed końcem bieżącego roku. Czy natomiast będą to samochody z systemem Active Drive Assist, będącym czymś w rodzaju autopilota? O tym jak na razie się nie wspomina.

SoloStar Concept: