transfactor3665
Opublikowane 16 Grudzień, 2014

Służba Celna przygotowała aplikację ułatwiającą przekraczanie granicy i planowanie transportu na Wschód

aplikacja_granica_sluzba_celna

Służba Celna wprowadziła do użytku nową aplikację mobilną “Granica”. Jest to program, który udostępnia informacje o aktualnej sytuacji na polskich, drogowych przejściach granicznych. Pozwala on uzyskać informacje o długości kolejki, średnim czasie oczekiwania na odprawę, prognozach zmiany tego czasu w najbliższych godzinach. Daje to możliwość zaplanowania i wyboru najdogodniejszego przejścia granicznego.

Aplikacja mobilna „Granica” prezentuje pełną informację o czasach oczekiwania na polskich przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą z możliwością przełączania się między tymi odcinkami, a także możliwością zmiany typu pojazdu, którym podróżujemy (osobowy/ciężarowy) i kierunku podróży (przyjazd do Polski/wyjazd z Polski). Kierowca planujący przekroczenie granicy będzie miał wyliczony indywidualny czas, który pozostał do wjazdu na teren danego przejścia zarówno w kierunku wywozowym, jak i przywozowym do Polski. Wykrywa także kierunek poruszania się jej użytkownika i na tej podstawie wyświetla dane przyjazdowe lub wyjazdowe wg położenia względem granicy RP.

Nowa usługa Służby Celnej prezentuje również prognozę czasów oczekiwania na kolejny tydzień na podstawie danych archiwalnych zgromadzonych w serwisie www.granica.gov.pl. Dzięki synchronizacji z serwisem istnieje także możliwość wysłania użytkownikowi powiadomień i komunikatów we wszystkim możliwych do wyboru językach. Komunikaty mogą być ogólne lub dotyczyć konkretnych przejść.

Dodatkową funkcją „Granicy” po jej pobraniu jest interfejs aplikacji typu „widget” dla systemu Android oraz „kafelek” dla systemu Windows Phone. Pokazuje on podróżnemu w skróconej formie aktualny czas oczekiwania na wybranych przejściach, oraz umożliwia szybkie uruchomienie pełnej aplikacji.

Bezpłatna aplikacja „Granica” dostępna jest na urządzenia mobilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi (iOS, Android, Windows Phone) w  sklepach poszczególnych systemów (App Store, Google Play, Windows Phone Store) w 6 językach: polskim, angielskim, rosyjskim, ukraińskim, białoruskim oraz niemieckim.

Pod koniec grudnia na wszystkie drogowe przejścia graniczne z Rosją, Białorusią i Ukrainą trafi blisko 100 tys. ulotek informacyjnych prezentujących aplikację i zachęcających podróżnych do korzystania z niej.

Link do pobrania na system Android czeka TUTAJ, na Windows Phone TUTAJ, na iOS TUTAJ.

Źródło: Służba Celna

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz