OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Październik, 2018

Siedem służb sprawdzało ciężarówki przy jednej kontroli – od policji, poprzez skarbówkę, aż po celników

Oto wspaniały przykład na to, jak bardzo branża transportowa otoczona jest służbami kontrolnymi. W jednej holenderskiej akcji brało udział siedem różnych służb, weryfikując legalność transportów pod każdym możliwym względem. Wszystko miało miejsce w miniony poniedziałek, w miejscowości Ritthem przy trasie N254.

Na kierowców czekali policjanci z wydziału ruchu drogowego, policjanci z wydziału transportu oraz środowiska, funkcjonariusze odpowiedzialni za pobieranie opłat drogowych, przedstawiciele regionalnych służb kontrolnych RUD, funkcjonariusze urzędu skarbowego, funkcjonariusze transportowej służby ILT, a także funkcjonariusze służby celnej.

Łącznej sprawdzono 28 ciężarówek, 16 samochodów dostawczych oraz 16 aut osobowych. Dzięki pełnemu spektrum służb, karać można było po prostu za wszystko. I tak wystawiono mandaty między innymi za brak obowiązkowego ubezpieczenia, niewłaściwy stan opon, brak listu przewozowego na ładunek odpadów, nadmierną wysokość ciężarówki oraz ostry element wystający z nadwozia pojazdu.

Największe żniwo zebrali funkcjonariusze urzędu skarbowego. Udało im się odzyskać 13 tys. euro zaległych opłat, ciążących na przedsiębiorcach. Wszczęto też postępowanie w sprawie przewoźnika zatrudniającego rumuńskiego kierowcę. Oskarżono go o oszustwo przy wypłacaniu dodatków socjalnych. Służba celna znalazła zaś ciężarówkę, która przewoziła ładunek paliwa, a kierowca nie dysponował żadnymi wymaganymi przy tym dokumentami.

Ten wpis ma 20 komentarzy

 1. Blacha napisał(a):

  Wczoraj w miejscowości Franeker,niedaleko Leeuwarden też trzepali wszystkie ciężarówki.

 2. Krcr napisał(a):

  Polacy zachęceni tą akcją, chcą podobnych kontroli. Różnica byłaby taka, że w skład polskiej kontroli weszliby dodatkowo: Listonosz (sprawdzający opłaty za radio/tv), ksiądz (ważność zaświadczenia o odbyciu pokuty ostatniej spowiedzi), oraz kominiarz (bo nosi coś przypominającego mundur po prostu)

 3. Sw napisał(a):

  Jeszcze służby więziennej brakowalo

 4. Byly nievolnik napisał(a):

  Zapomniales o kolejarzach(sok) i lesnikach oraz straży graficznej noi jeszcze fito sanitarnej

 5. Polo napisał(a):

  Zawod Kierowcy i przewoznika jest najbardzij stresujacym zawodem, niem inne grupy zawodowej podlegajacej bezposrednio tylu kontrolom i instytucja kontrolnym emerytura powinna byc max 50 lat i wolne

 6. dm33 napisał(a):

  Czy ktoś zna jakiś inny zawód, pracę albo branżę, na której pracowników organizuje się masowe łapanki i przerywa wykonywanie czynności służbowych w celu przeprowadzenia kontroli przez wszystkie możliwe służby na raz?

 7. Arek napisał(a):

  Niech od razu strzelaja …procedury jak za hitlera

 8. Tomek napisał(a):

  Przestańcie się mazać jak dzieci. I co z tego, że są kontrole? Po to są służby, żeby kontrolowały. Chcecie skosztować stresującego zajęcia? Proponuję podjąć pracę w korporacji.

 9. papacior napisał(a):

  Jakiś czas temu Pani w szkole spytała dzieci co robią ich rodzice i jak im się żyje
  Wstaje Małgosia i mówi ,,,,mój tata pracuje jako policjant i bardzo dobrze się nam żyje ma wypłatę i przynosi lewe pieniądze
  Wstaje Kazio i mówi ,,,mój tata jest celnikiem i bardzo dobrze się nam żyje ma wypłatę i przynosi lewe pieniądze
  Wstaje Jasio i mówi ,,,mój tato jest kierowcą ciężarówki i gdy by nie on to im na pewno nie żyło by się tak dobrze.

 10. Obserwujący napisał(a):

  Ta ciężarówka z paliwem,to zapewne ze Szaflar k/Nowego Targu

 11. fordson napisał(a):

  Słabiutko panowie.Dopiszcie: Sanepid – kontrola lodówek , Państwowa Inspekcja Handlowa – towary ( w końcu to przecież wożą kierowcy) , Państwowa Inspekcja Radiowa – CB , Państwowa Inspekcja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych 🙂
  To tak na szybko , pędzę do pracy

 12. robi1664 napisał(a):

  Koledzy służby są po to aby kontrolować. Jeśli masz wszystko legal to po co stres. Kierowca ma dostarczyć towar a służby mają kontrolować czy wszystko jest legalne. Chcecie zarabiać kasę to pozwólcie ludziom robić swoje, gdyby nie oni to inni by jeździli bez wymaganych dokumentow (które kosztują), bez pozwoleń (które kosztują), za mniejsze stawki (żeby tylko jechać), bez czasu jazdy, bez czasu pracy, byle więcej. Tego chcecie. Więc nie narzekać tylko robić swoje.

 13. Ttomek napisał(a):

  To jeszcze widać że cię nigdy dokładnie nie kontrolowali i nie dojechali,przypominam że we Francji możesz dostać tysiąc e za nieczytelny podpis na cmr lub tylko napisanie nazwiska bez imienia a w Belgii dwa tys za brak pieczątki firmowej na firmowym druku cmr.Jak cię to spotka to inaczej spojrzysz na twoim zdaniem zwiększanie i dokładne kontrolę, bo w transporcie się nieda fizyczne zrobić nawet stu km nie łamiąc żadnego przepisu.

  • Trakeiro napisał(a):

   Zmień pracę a nie biadolisz jak stara baba. Każdy myślący ma wszystko poukładane pod te rejony, w które jeździ. Jak nie potrafisz pisać czytelnie to szybko cię nauczą 🙂

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.