Jeżdżąca Scania S730 dla dzieci, za około 3 tys. euro – irlandzki model wzbudza zainteresowanie firm

Ponad 3 tys. euro trzeba zapłacić za model ciężarówki, który przygotowała irlandzka firma Scaled Rigs. To oczywiście mnóstwo pieniędzy, choć funkcje tego modelu są naprawdę nieprzeciętne.

Scania S730 od Scaled Rigs może zmieścić nawet dorosłego człowieka, bez martwienia się o wytrzymałość konstrukcji. Na pokładzie znajduje się silnik elektryczny oraz baterie wymagające ładowania co cztery i pół godziny. Sterowania dokonuje się pośrednictwem układu kierowniczego, a dynamika jest porównywalna z elektrycznymi skuterami dla niepełnosprawnych.

Skąd natomiast wziął się pomysł na taką zabawkę z w pełni funkcjonalnym napędem? Jej autorem jest Irlandczyk Wayne Auchmuty, który większość dzieciństwa spędził w otoczeniu samochodów ciężarowych. Jego ojciec był bowiem zawodowym kierowcą, przez całe lata 80-te jeżdżąc ciężarówkami marki Scania.

Sam Wayne Auchmuty nie poszedł w ślady ojca. Zamiast tego współzarządza on firmą wytwarzającą podzespoły dla maszyn rolniczych oraz wydobywczych. Słabość do ciężarówek pozostała w nim jednak do dzisiaj i dlatego trzy lata temu wpadł on na pomysł ogromnych modeli w własnym napędem.

Konstruktorowi udało się zdobyć oficjalną licencję marki Scania, pozwalającą odwzorować najnowsze pojazdy z serii S. Skompletował on też wszystkie elementy elektrycznego napędu i w ten sposób powstał pierwszy model pod marką Scaled Rigs. Jest to wspomniana na wstępnie Scania S730, dedykowana przede wszystkim dla dzieci, choć mogąca utrzymać także osobę dorosłą.

Wayne Auchmuty zamierza teraz rozwinąć sprzedaż tych modeli, tworząc z tego oficjalną działalność. Jeden egzemplarz ma kosztować około 3 tys. euro, a ponadto do oferty mają dołączyć naczepy oraz nowe wersje nadwoziowe. Potencjalnych klientów ma przy tym nie zabraknąć, jako że firma otrzymuje już liczne zapytania od firm transportowych. Przewoźnicy chcą zamawiać takie pojazdy dla swoich dzieci, by już od małego rozwijać ich pasję do motoryzacji.

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.