rekrutuj 40ton665
Opublikowane 19 Grudzień, 2016

Rząd obiecuje budowę ramp do zrzucania lodu z naczep ciężarówek – wkrótce ruszą rozmowy z GDDKiA

W Polsce zrobiło się ostatnio głośno na temat powyższego filmu, pokazującego jak bryła lodu spada z ciężarówki jadącej trasą S5. Materiał ten został pokazany na łamach “TVN24”, oczywiście wraz z tradycyjnym przypomnieniem, że kierowcy ciężarówek powinni zadbać o bezpieczeństwo ich pojazdów. Co jednak bardzo ciekawe, oprócz tego upomnienia dodano coś jeszcze, mianowicie komentarz zawodowego kierowcy oraz obietnicę ze strony wiceministra.

Ten ostatni – Jerzy Szmit z Ministerstwa Infrastruktury – stwierdził w rozmowie z “TVN24”, że zdaje sobie sprawę z problemu kierowców ciężarówek. Dlatego też w najbliższym czasie rząd ma zacząć omawiać z GDDKiA kwestię budowy ramp do oczyszczania dachów. Miałyby one stanąć na wszystkich MOP-ach, ulokowanych przy drogach szybkiego ruch, gdyż to właśnie tam spadający lód jest podobno szczególnie niebezpieczny. Choć akurat z tym ostatnim stwierdzeniem ministra można by się kłócić, zwłaszcza biorąc pod uwagę wypadek, opisywany TUTAJ.

Swoją drogą, autor powyższego filmu ma sporo szczęścia, że nie był typowym “osobówkowym poganiaczem”, od jakich roi się na polskich drogach. Gdyby jechał tuż za zderzakiem ciężarówki, prawdopodobnie film wrzucałbym do sieci już ze szpitala, o ile w ogóle miałby jeszcze szansę go wrzucić.

Ile kosztują takie rampy? Z tym zapoznacie się poniżej:

Rampy do usuwania lodu z ciężarówek – nie kosztują wiele, są łatwe w montażu i mogą uratować życie

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. 13*60 napisał(a):

    Rozumiem ,że ” 1000 ramp na 1000 parkingów” ???
    /jeśli ma być skutecznie – a nie propagandowo/

    To już było.
    Dla mnie to czysta błazenada i zagrywka pod publiczkę.

Odpowiedz