Ruch ciężarówek w Święto Trzech Króli – Polska, Niemcy i Czechy bez ograniczeń

W nadchodzącą sobotę, 6 stycznia, wiele europejskich krajów będzie obchodziło Święto Trzech Króli. Może to budzić obawy przed zakazami ruchu dla samochodów ciężarowych, dlatego też spójrzmy czego można się tutaj spodziewać.

Święto Trzech Króli jest w Polsce dniem wolnym od pracy, ale nie wiąże się ze świątecznym zakazem ruchu dla samochodów ciężarowych. Nie ujęto go w państwowym rozporządzeniu o zakazach i tym samym transport będzie mógł odbywać się bez przeszkód.

Świątecznych zakazów nie trzeba się też obawiać w Czechach oraz w Niemczech. Dla Czechów będzie to bowiem zwykła sobota, natomiast Niemcy – choć obchodzą święto w części kraju – po prostu zrezygnowali z zakazu, nie wprowadzając go w żadnym z landów.

Jedyny kraj sąsiadujący, w którym trafimy na utrudnienia, to Słowacja. Tam w sobotę, 6 stycznia, będzie obowiązywał świąteczny zakaz ruchu ciężarówek o DMC powyżej 7,5 tony, między północą a godziną 22. Jeśli natomiast połączymy to ze standardowym zakazem niedzielnym, obowiązującym w tych samych godzinach, Słowacja będzie nieprzejezdna dla ciężarówek niemal przez cały weekend.