Rozmowa z Przewoźnikiem: Sukces w Biznesie Transportowym

Publikacja na zamówienie

Kontenery morskie z różnych zakątków globu przybywają statkami do polskich portów morskich, a kierowcy odbierają pełne i puste kontenery, by następnie dostarczyć je do magazynów, gdzie są rozładowywane. Przewoźnicy stanowią niezastąpiony element łańcucha logistycznego, ponieważ to właśnie dzięki nimi towary mogą dotrzeć do swoich ostatecznych odbiorców.

Pan Mirosław, pracujący od 4 lat jako przewoźnik, podzielił się swoimi doświadczeniami z pracą w firmie transportowej, szczególnie związanymi z transportem kontenerów morskich.

Rozmówca: Dlaczego zdecydował się Pan na transport kontenerów?

Pan Mirosław: To była trochę kwestia przypadku. Znajomy pozbywał się ciągnika, ja z kolei miałem trochę oszczędności i zastanawiałem się nad rozpoczęciem własnej działalności.

Rozmówca: Można zapytać, gdzie pracował Pan wcześniej?

Pan Mirosław: Kilkanaście lat pracowałem jako kierowca “firanki”. Byłem już szczerze zmęczony. Znalazłem ofertę, która wydawała mi się lepszą alternatywą. Zależało mi na tym, żeby więcej czasu spędzać z rodziną.

Rozmówca: Naszych odbiorców zapewne zaciekawi jeszcze fakt, czy praca z kontenerami różni się od tradycyjnego transportu?

Pan Mirosław: Zdecydowanie tak. W przypadku kontenerów musimy kontrolować systemy terminalowe, a jednostki te mają określone daty zwrotu do armatora. To zupełnie inne planowanie, ale z biegiem czasu staje się to rutyną.

Rozmówca: Czy poleciłby Pan pracę jako przewoźnik?

Pan Mirosław: Praca jako przewoźnik w branży transportowej to niełatwe zadanie, trzeba mieć zdolności do radzenia sobie z różnymi wyzwaniami i problemami, a także być elastycznym i odpornym na stres. Z firmą, z którą współpracuje otrzymuje profesjonalne podejście do logistyki oraz solidne wsparcie.

Pan Mirosław z powodzeniem rozwija swoją firmę dzięki współpracy z Balticonem. Jego sukces oparty jest na skorzystaniu z różnorodnych programów oferowanych przez firmę, która umożliwia mu rozwój biznesu.

Oferta dla przewoźnika zakłada:

  • Możliwość wynajmu naczepy;
  • Możliwość kupna naczepy w systemie rat miesięcznych Kierowca-Partner;
  • Współpraca z partnerem z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku;
  • Pełna opieka dyspozytora-planisty 24h/dobę;
  • Płatny każdy przejechany KM;
  • Dopłaty za kontenery ciężkie, chłodnicze i ADR.

Wiosną bieżącego roku Balticon planuje uruchomienie programu, który będzie wspierał zakładanie własnych firm transportowych.

Zainteresowany współpracą? Zachęcamy do kontaktu.

+48 588 881 688

[email protected]

Wywiad przeprowadziła: Michalina U. – spec. ds. marketingu.