Rozbudowa parkingów na A2 pod Warszawą – Brwinów i Baranów z nowymi miejscami

Parkingi przy autostradzie A2, przed Warszawą, nierzadko pękają w szwach. Jest to zauważalne nie tylko nocą, ale też za dnia, tuż przed końcem warszawskich, godzinowych zakazów ruchu. Cieszyć może więc informacja, która pojawiła się na infrastrukturalnym forum skyscrapercity.com.

Według osoby powołującej się na GDDKiA Warszawa, trwają prace nad projektem „Rozbudowa autostrady A2 w zakresie powiększenia istniejących MOP o stosowną ilość miejsc parkingowych wraz z układem drogowym MOP, na terenie województwa mazowieckiego”. Powiększeniu mają mają ulec cztery place, mianowicie Brwinów Północ, Brwinów Południe, Baranów Północ i Baranów Południe.

W chwili obecnej zarząd dróg czeka na decyzję środowiskową. Ustala się przy tym obszar, który nowe parkingi będą mogły zająć. Następnie przygotuje się dokument zwany „koncepcją programową”, w którym będzie już można określić dokładną liczbę nowych miejsc. Wtedy też możemy poznać bliższy termin realizacji.

Przy okazji przypomnę, że przebudowa czeka także samą autostradę. Między Łodzią a Pruszkowem mają pojawić się po trzy pasy ruchu w każdą stronę, natomiast między Pruszkowem a Warszawą po cztery pasy. Wstępne prace projektowe mają tam być gotowe do listopada, a przetarg i rozbudowa pochłoną cztery lub pięć lat.