OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Maj, 2015

Rosyjscy przewoźnicy są w tragicznej sytuacji – nie ma ładunków, nie ma płatności, nie ma perspektyw

kamaz_m1842_test

Peterburski dziennik biznesowy “Деловой Петербург” opublikował wczoraj tekst na temat sytuacji lokalnych przewoźników drogowych. Sytuacja ta jest po prostu tragiczna, co ma oczywiście związek z ograniczeniami w handlu między Rosją a Unią Europejską, dotyczącymi przede wszystkich unijnej żywności. Nie ma więc co się dziwić, że na koniec przyszłego miesiąca planowany jest masowy protest firm transportowych, mający zwrócić uwagę władzy na kilka palących problemów.

Pierwszym z tych problemów jest naturalnie brak ładunków – w samych tylko okolicach Petersburga, które można przecież nazwać regionem całkiem nieźle rozwiniętym, pierwszy kwartał 2015 roku przyniósł ponad dwukrotny spadek ilości ładunków, osiągając najniższy poziom w całej obecnej dekadzie. Ta ładunkowa katastrofa poszła naturalnie w parze z drugim problemem, którym jest obniżanie kosztów transportu o nawet 50 proc., sprawiające, że przewozy drogowe stały się branżą o ujemnym bilansie. Trzeci problem jest zaś taki, że jak już firma transportowa znajdzie jakieś zlecenie to i tak może paść ofiarą niewypłacalności przedsiębiorców z innych branż, którzy coraz częściej zalegają z płatnością po nawet trzy miesiące.

A wszystko to ciągnie za sobą firmy leasingowe, które nie otrzymują spłat, dealerów ciężarówek, którzy nie otrzymują zamówień, a także kierowców, którzy nie utrzymują wynagrodzeń.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. jakon napisał(a):

  embarga się Władkowi zachciało

 2. Kryński napisał(a):

  I dobrze, przyciśniemy jeszcze trochę Władka Putina aż sam zniesie sankcję na warunkach UE, jednak te sankcję jakiś skutek przynoszą o ine tylko Putni nie zrobi z kierowców ciężarówek kierowców czołgów…

 3. Użytkownik* napisał(a):

  Niech żyje car WLADIMIR!

 4. joł napisał(a):

  Już putin coś beczał, że embargo będzie znosił 🙂

 5. adamm napisał(a):

  Myślicie że W.Putin bardzo to odczuje?
  Że przestanie jeść wytworne dania i pić drogie trunki?
  On pewnie ma schowane tyle kasy że wykupiłby wszystkie ciężarówki z tamtego obwodu.

  Najgorsze jest to, że ludzie karmieni kłamstwami przez media KOCHAJĄ swojego prezydenta i większość nie da na niego powiedzieć złego słowa.
  Gdyby bał się o swój stołek (jak u nas przy ostatnich wyborach) to zrobiłby wszystko żeby tylko nie spaść z piedestału. Ale on nie musi się o to obawiać bo lud jest strasznie zacofany.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.