Renault serii T w wersji Maxispace, czyli kabina zmodyfikowana dla wygody kierowców

renault_serii_t_maxispace_1

Renault serii T z wysoko zawieszoną kabiną jest bardzo wygodnym i jednocześnie pokaźnym samochodem ciężarowym, który śmiało może konkurować o względy kierowców-przedsiębiorców, dotychczas raczej niechętnie sięgających po francuskie pojazdy. Co więcej, żeby jeszcze lepiej wypisać się w oczekiwania tak wymagających klientów, Renault Trucks wprowadza właśnie do produkcji nową wersję swojej największej kabiny – wariant Maxispace.

Pod względem wymiarów oraz kształtu Maxispace niczym nie różni się od konwencjonalnej kabiny wysokiego Renault T. Wewnątrz wprowadzono jednak trzy bardzo ciekawe zmiany, które moją służyć poprawieniu komfortu mieszkania w ciężarówce. Pierwszą z nich jest zastąpienie górnego łóżka trzema pokaźnymi szafkami. Każda z nich liczy 36 cm wysokości, co pozwala na zmieszczenie naprawdę wielu rzeczy codziennego użytku.

renault_serii_t_maxispace_3renault_serii_t_maxispace_4

Kolejną nowością jest rozkładany stół o imponujących rozmiarach 81×61 cm, który otwiera się nad łóżkiem jednym naciśnięciem przycisku. Można sobie urządzić na nim tymczasowe biuro, czy po prostu wygodnie przygotować i zjeść obiad. Jest to tym bardziej możliwe, że w umieszczonym pod stolikiem schowku znajduje się fabrycznych zestaw dwóch talerzy, dwóch noży, dwóch widelców oraz dwóch łyżek. Trzeci dodatek kabiny Maxispace kryje się natomiast w fotelu kierowcy – umieszczono w nim sporą szufladę, do której zmieścimy kolejne przedmioty codziennego użytku.

Z mojej strony chciałbym pogratulować Renault Trucks przyłożenia tak dużej uwagi do wygody mieszkania kierowców. Szczególnie duże brawa należą się za ogromny stół, przy którym kierowcy w końcu będą mogli zjeść jak ludzie, bez konieczności trzymania talerza na kolanach, podtrzymywania go przy twarzy, czy wyginania się w kierunku deski rozdzielczej. Co prawda mieliśmy już w Renault, Volvo oraz Iveco łóżka, które można było łatwo zamienić w stół i dwa fotele, lecz rozwiązanie te miały jedną zasadniczą wadę – praktyczne wnętrze otrzymywaliśmy kosztem wygody materaca. W przypadku kabiny Maxispace mamy za to zarówno pełnowymiarowy stół, jak i wygodny, jednoczęściowy materac.

renault_serii_t_maxispace_2