OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Maj, 2015

Remonty na autostradzie A4 startują już w przyszłym tygodniu AKTUALIZACJA TEMATU

Aktualizacja – powyżej dołączam mapę remontów konkretnych odcinków, wraz z ich harmonogramem, który na komputer można pobrać TUTAJ.

Jednocześnie chciałbym dodać, że w okresie wakacyjnym A4 ma być remontowane także w województwie śląskim, choć nie wybrano tutaj jeszcze wykonawcy, w związku z czym wszelkie daty pozostają nieznane. Pod koniec czerwca wszystko powinno się wyklarować. Śląskie odcinki, o których tutaj mowa, znajdują się w Rudzie Śląskiej (uskok Halemba, kilometr 327,450 – 328,400) oraz na węzłach: Batory, Bocheńskiego, Witosa.


Już w najbliższy poniedziałek, 1 czerwca, przejazd autostradą A4 stanie się jeszcze bardziej irytujący niż zwykle. Do zakazów wyprzedzania dla ciężarówek, kolejek na bramkach i horrendalnie wysokich opłat między Katowicami a Krakowem dołączą wówczas odcinki tymczasowo wyłączone z ruchu, oczywiście w ramach trwających już od dwóch lat remontów. Taka parada atrakcji zostanie zorganizowana na aż trzech odcinkach, na terenie trzech województw. Prace mają potrwać mniej więcej pół roku, rozpoczynając się między końcem maja a 8 czerwca, w zależności od odcinka. Gdzie natomiast będą one prowadzone?

Na Opolszczyźnie remontowana będzie trasa między węzłami Przylesie i Prądy, na jezdniach prowadzących w kierunku Katowic. Ruch będzie odbywał się tutaj więc tylko jedną stroną autostrady, podzieloną na przeciwległe pasy i opatrzoną ograniczeniami do 80 km/h. Co ważne, cały ten 30-kilometrowy odcinek zostanie podzielony na cztery mniejsze fragmenty, więc remonty będzie się stopniowo przesuwał.

Dolny Śląsk zaserwuje nam prace na jezdniach prowadzących w stronę Opola, na odcinku między węzłami Krajków oraz Przylesie. Podobnie jak powyżej, ruch zostanie przeniesiony częściowo na przeciwległą jezdnię, zaś łączna długość remontowanego fragmentu sięgnie około 26 kilometrów. Co natomiast z Małopolską? Tutaj swoje odstoimy w korkach do remontowanego odcinka w Krakowie, między wiaduktem na ulicy Kąpielowej a węzłem Kraków Wieliczka.

Dla osób, które chciałby sobie wszystkie te remonty od razu przestudiować, poniżej zamieszczam trzy mapy przedstawiające wymienione odcinki:Źródło informacji: Interia

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. zzx napisał(a):

    “nowa” autostrada i już remontują?
    jak tylko wybudowali to całą zime nie sypali chlorkiem “bo nie wolno”, a teraz remont?
    polska być bogaty kraj a w takim wszystko wolno.

  2. pir napisał(a):

    jaki wniosek? budowac betonowe, bo mają ok. 20-25 lat gwarancji i większą wytrzymałośc (Krzyżowa- Wrocław nie ma tak poważnych remontów)

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.