rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Listopad, 2016

Rajd Dakar 2017 będzie szczególnie trudny: wszystko przez bardzo duże różnice temperatur

tatra_dakar_2017

Organizatorzy Rajdu Dakar zaprezentowali szczegółową trasę, a także program sportowy edycji 2017, która odbędzie się w dniach 2 – 14 stycznia na terytorium Paragwaju, Boliwii i Argentyny. Na uczestników czeka niemal 9 000 km dróg, górskich duktów oraz oczywiście wydm.

Jak tłumaczą organizatorzy imprezy, to będzie Dakar pełen kontrastów. Zawodnicy wystartują w tropikalnym upale, przy ponad 40 stopniach Celsjusza, by kilka dni później zmierzyć się z temperaturami ujemnymi! Tak znaczne różnice będą związane z wjeżdżaniem na wysokości niemal 5 000 m n.p.m. Z drugiej jednak strony na trasie nie zabraknie także nowych odcinków piaszczystych, a także pustynnych wydm.

Jeśli chodzi o kierowców ciężarówek, to czołówka stawki jest już dobrze znana. Holender Gerard De Rooy oraz jego polski mechanik Darek Rodewald zawalczą z Rosjanami Ajratem Mardiejewem i Eduardem Nikołajewem, reprezentującymi Kamaza. W zespole De Rooya wystąpi także świetny Argentyńczyk Fernando Villagra, a do tego trudno nie zauważyć na liście startowej Czecha Alesa Lopraisa. Ten ostatni będzie zasiadał za kierownicą Tatry, podobnie jak jego wuj Karel, który w przeszłości wygrał Dakar aż sześć razy.

Poniżej: pełna mapa rajdu

rajd_dakar_mapa_2016

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. iParts.pl napisał(a):

    Ciekaw jestem zwrotu wydarzeń podczas edycji 2017! Może być bardzo ciekawie.

Odpowiedz