OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Październik, 2014

Przerażająca głupota i przerażający wypadek, czyli samochód osobowy w gąszczu ciężarówek na E40

Samochód osobowy, który nie wykorzystuje pasa do rozpędzania i wyjeżdża prosto pod rozpędzoną ciężarówkę, czy samochód osobowy, który lawiruje między ciężarówkami i nie zdaje sobie sprawy, że ich kierowcy mogą go po prostu nie widzieć – to wszystko przecież norma. Szczególny przykład brak umiejętności poruszania się w gęstym, pełnym samochodów ciężarowych ruchu można zobaczyć poniżej, na nagraniu wypadku z wideorejestratora. Trzypasmowa autostrada E40 w Belgii, czwarty pas do zjazdu, gęsty ruch, mnóstwo ciężarówek i ktoś próbuje w ostatniej chwili zjechać z trasy bezpośrednio ze skrajnie lewego pasa, z pełną prędkością wychylając się zza ciężarówki – oto tragedia gotowa. Swoją drogą mogło tutaj dojść do tragedii znacznie większej, gdyby jadący środkowym pasem tandem został kompletnie wytrącony z równowagi lub wyposażona w wideorejestrator ciężarówka próbowała w ostatniej sekundzie ominąć rozbitego Focusa.

Kobieta kierująca samochodem przeżyła, choć jej stan jest bardzo ciężki.

Edycja 12:27: 25-letnia Belgijka została wybudzona ze śpiączki i o dziwo ma się dobrze, choć oczywiście będzie potrzebowała rehabilitacji. Co ciekawe, kiedy zobaczyła ona w internecie zdjęcia z wypadku, a także poniższe nagranie, niesamowicie się przeraziła. W wywiadzie z jednym z belgijskich dzienników stwierdziła ona, że film ten nie powinien był być publikowany w internecie aż do momentu jej pełnego wyzdrowienia, gdyż może to jej tylko zaszkodzić.

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Baloo napisał(a):

  W Belgii podobne zachowania kierowców to niestety norma. Szczególnie można to zaobserwować w Antwerpii, gdzie notorycznie są kolizje drogowe. W moim odczuciu belgijscy kierowcy są wyjątkowo mało przewidująca.

 2. krcr napisał(a):

  Szkoda, że nie otrzyma nagrody Darwina

 3. głos z sali napisał(a):

  Generalnie kierowcy z Beneluxu oraz Francuzi jeżdżą taka jak na filmie powyżej,czyli kompletnie bez wyobraźni

 4. leszex napisał(a):

  Kobieta oczywiście postąpiła bardzo lekkomyślnie ale swoją drogą co na pasie do zjazdu robiły te ciężarówki??? Oglądałem kilka razy i nie widziałem trójkąta, który oznaczałby awarię którejś z nich!!

 5. Piter napisał(a):

  Na tym pasie do zjazdu to jacyś zaspani ci kierowcy, prędkość prawie zerowa a odstępy po kilkanaście metrów. Gdyby sprawniej zjeżdżali to może nie doszłoby do tragedii.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.