Przeprowadzka za granicę – jak się do niej przygotować?

Przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania to ekscytujący, ale równocześnie niejednokrotnie stresujący czas. Sytuacja może jeszcze bardziej się skomplikować, jeśli z całą rodziną oraz dobytkiem przeprowadzamy się za granicę. W takiej sytuacji musimy pamiętać nie tylko o kwestiach formalnych, związanych z przenosinami do innego kraju, ale równocześnie odpowiednim spakowaniem i bezpiecznym przetransportowaniem naszego dobytku. Sprawdź, jak przygotować się do przeprowadzki międzynarodowej, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i mieć pewność, że cały proces przebiegnie zgodnie z planem.

Przeprowadzka międzynarodowa – garść informacji

Przygotowując się do przeprowadzki międzynarodowej, powinniśmy mieć na uwadze kilka kwestii. Przede wszystkim, zanim rzucimy się w wir pakowania całego dobytku, warto dokładnie przejrzeć nasze wszystkie przedmioty i zaplanować, które z tych rzeczy rzeczywiście będą nam potrzebne w nowym miejscu zamieszkania. Wiele osób decydując się na przeprowadzkę za granicę, zabiera ze sobą dosłownie wszystko, po czym okazuje się, że część z przetransportowanych przedmiotów staje się zbędna.

Planując międzynarodową przeprowadzkę, warto ocenić, które rzeczy będą dla nas niezbędne i muszą zostać spakowane oraz wysłane jako pierwsze, które mogą poczekać dłużej, a z których, np. części mebli, których transport jest kosztowny i czasochłonny, możemy zrezygnować.

Kwestie formalne

W trakcie przeprowadzki za granicę należy pamiętać także o kilku formalnościach. Warto, abyśmy sprawdzili ważność wszelkich dokumentów, które będą nam niezbędne w nowym miejscu zamieszkania. Może to być zarówno dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, polisa ubezpieczeniowa, dyplomy, certyfikaty, jak i np. akt urodzenia. Te dokumenty warto przechowywać w jednym miejscu i wykonać ich kopię zapasową.

Przy transportowaniu swojego dobytku za granicę warto także zwrócić uwagę na kwestie prawne związane z przewozem określonych przedmiotów na teren danego kraju. Może się okazać, że niektóre z naszych rzeczy nie mogą zostać wwiezione, wymagają właściwej dokumentacji lub dodatkowych opłat. Aby mieć pewność, czy nasz dobytek może zostać bez przeszkód przetransportowany, warto skorzystać z profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która specjalizuje się w przeprowadzkach międzynarodowych i posiada fachową wiedzę na ten temat. Przykładem takiej firmy jest np. Fortis Przeprowadzki – więcej na ten temat na https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/miedzynarodowe.

Przeprowadzka za granicę a wybór firmy transportowej

Przeprowadzając się za granicę z większością swojego dobytku, nie sposób dokonać tego w pojedynkę. Stąd wybór firmy przeprowadzkowej w takiej sytuacji staje się koniecznością. Wiele osób posiada znaczne obawy przed wyborem takiej usługi, co jest całkowicie zrozumiałe. W końcu w wielu przypadkach powierzamy cały swój dobytek lub jego znaczną część w ręce zupełnie obcych osób, których zadaniem jest jego bezpieczne przetransportowanie nawet na tak odległy kontynent jak Ameryka czy Australia.

Aby mieć pewność, że dokonaliśmy słusznego wyboru i nie stresować się tym, czy Twoje cenne przedmioty dotrą do nowego miejsca zamieszkania w całości, przy wyborze firmy przeprowadzkowej zwróć uwagę na kilka aspektów:

• ubezpieczenie – to gwarant jakości usług oraz bezpieczeństwa oferowanego przez firmę. Każda z firm transportowych powinna posiadać ubezpieczenie OC, którego wysokość jest indywidualnie ustalona z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym. Dzięki temu w przypadku różnego rodzaju zdarzeń losowych i np. uszkodzenia lub utraty mienia możesz otrzymać finansową rekompensatę za wszystkie poniesione straty;

• terminowość i kontakt z klientem – dzięki temu masz pełny obraz tego, na jakim etapie transportu znajduje się Twój dobytek;

• fachowa i wyspecjalizowana kadra – pracownicy firmy transportowej powinni przejść właściwe szkolenie i posiadać odpowiednie kwalifikacje, dzięki czemu w profesjonalny sposób pomogą Ci w przeprowadzce za granicę;

• wysyłka towaru – warto zwrócić uwagę, jakimi środkami transportu dysponuje firma transportowa, a także jaki jest stan techniczny jej floty.

Zwracanie uwagi na wszystkie powyższe aspekty sprawi, że proces przeprowadzki za granicę stanie się o wiele prostszy.