Przejęcie przewoźnika za półtora miliarda złotych – DFDS wykupuje HSF Logistics

Blisko półtora miliarda złotych ma kosztować przejęcie jednej z największych firm transportowych w Europie. Transakcji tej dokona duńska DFDS, a przejmowaną stroną jest HSF Logistics Group z Niderlandów.

HSF Logistics Group liczy 1800 pracowników, 1500 naczep oraz 750 ciężarówek. Firma posiada swoje spółki między innymi w Polsce, Niemczech oraz Skandynawii, kursując przede wszystkim z naczepami chłodniczymi. Od czterech pokoleń była to też firma rodzinna, co w przypadku tak dużych przedsiębiorstw nie zdarza się już często.

Teraz jednak mają nadejść ogromne zmiany. Wszyscy pracownicy HSF mają przejść w szeregi DFDS. To samo stanie się z ciężarówkami, z oddziałami we wszystkich krajach, a także z należącą do HSF duńską firmą N&K Spedition. DFDS ma zapłacić za to pełne przejęcie 2,2 miliarda koron duńskich, czyli w przeliczeniu 1,35 miliarda złotych.

Zanim jednak dojdzie do przejęcia, swojej zgody muszą udzielić europejskie instytucje antymonopolowe. Prawdopodobnie odbędzie się to w ciągu trzech najbliższych miesięcy, a w oczekiwaniu na tę zgodę firmy mają kontynuować swoje dotychczasowe operacje.

A na poniższych zdjęciach ciekawostka z floty HSF, uwieczniona na zdjęciach w Polsce: Western Star 5700XE pauzujący na parkingu w Słubicach – to podobno pierwszy egzemplarz w Europie