Prezentacja firmy ANELTRANS – specjalisty od przewozu ładunków płynnych

Publikacja na zamówienie

Powyższa fotografia przedstawia flotę, obok której większość miłośników ciężarówek nie przejdzie obojętnie. Obok siebie zaparkowały bowiem trzy zestawy z ciągnikami 6×2, wszystkie wyróżniające się bardzo atrakcyjnym wyglądem, w dwóch przypadkach wyposażone nawet w silniki V8, a przy tym ciągnące specyficzne naczepy pod kontenerowe z tank kontenerami – cysternami. Skoro zaś na każdym ze zderzaków widnieją polskie rejestracje, przyjrzymy się temu przewoźnikowi nieco bliżej, dokładnie poznając profil jego działalności.

Transport

Historia spółki ANELTRANS sięga 2004 roku, kiedy główną działalnością firmy był transport chemii ciekłej do krajów bałtyckich, realizowany kilkoma ciągnikami siodłowymi z cysternami. Od 2009 roku firma zaczęła świadczyć usługi transportowe również do Europy Zachodniej, co zaowocowało dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwa oraz poszerzeniem oferty. Dzisiaj flota przedsiębiorstwa liczy więc ponad 60 ciągników siodłowych, 70 podwozi tank kontenerowych, w tym podwozi z gensetami prądotwórczymi, a także łącznie 170 tank kontenerów i cystern. Wykonują one transport drogowy oraz intermodalny, na terenie Unii Europejskiej, a także poza jej granicami. W zależności od ładunków oraz przyjmowanych zleceń, całość taboru można podzielić na kilka niezależnych dywizji, w skład których wchodzą cysterny jedno i wielokomorowe oraz standardowe i specjalistyczne tank kontenery o pojemnościach od 21 000 do 37 000 litrów w których przewożone są między innymi:

• Substancje chemiczne, czyli szeroko pojęta chemia płynna, zarówno ADR (klasy 3, 6.1, 8 oraz 9), jak i chemia neutralna;

• Produkty silnie żrące, takie jak Kwas Solny oraz Podchloryn Sodu;

• Materiały paszowe (w tym GMP+);

• Izocyjaniany (płynne TDI oraz MDI), których transporty realizowane są dzięki połączeniu z firmą 4TESS, będącą prawdziwym specjalistą w tej dziedzinie;

• Elektrolit.

Uzupełnieniem oferty transportowej jest również transport LNG oraz bunkrowanie statków, od małych po największe jednostki, które są w stanie zawinąć do Europejskich portów.

Usługi dodatkowe

ANELTRANS od 2021 dysponuje nowoczesnym obiektem, zlokalizowanym w centrum Polski – Skalmierzycach, gdzie znajduje się nowoczesna baza transportowa, biura transportu, rozbudowany warsztat, myjnia dla cystern oraz depot kontenerowy. Część z oferowanych tam usług jest dostępna także dla innych przewoźników.

Wspomniana myjnia cystern została otwarta na początku 2022 roku, a w Marcu 2023 przeszła pozytywnie audyt SQAS i stała się członkiem PSMC. W praktyce oznacza to możliwość wystawiania dokumentu EFTCO ECD oficjalnie potwierdzającego umycie cysterny i honorowanego w całej Europie. Pełną ofertę tego obiektu można sprawdzić na poświęconej jej stronie internetowej.

Jeśli natomiast chodzi o warsztat samochodów ciężarowych i cystern, to tutaj sam za siebie mówi wygląd firmowych ciężarówek. Po odbiorze od dealerów pojazdy te są bowiem modyfikowane i lakierowane przez samego przewoźnika, korzystając z jego własnej lakierni. Poza tym klienci warsztatu oraz depotu mogą również liczyć na pełną obsługę eksploatacyjną cystern, silosów, tank kontenerów oraz kontenerów morskich. Całość inwestycji została zrealizowana po to, aby by stworzyć kompletny „one stop shop” dla klientów z branży przewozów płynnych.

Kolejne projekty firmy, dalszy rozwój jej floty oraz zdjęcia z bieżąco realizowanych usług, można śledzić na bieżąco, za pośrednictwem strony facebookowej ANELTRANS Sp. K.