Premiera 770-konnej Scanii już w poniedziałek? Jest oficjalna zapowiedź od firmy

Powyżej: omawiany film, podpisany słowami: To na jakiej cyfrze się zatrzyma? Macie swoje typy? Premiera naszej #ScaniaV8 już w poniedziałek 28 września o 10.00

Scania w końcu przerwała milczenie w sprawie nowego wariantu silnika V8. Firma opublikowała w internecie film, który zapowiada poniedziałkową premierę nowego wariantu o mocy co najmniej 700 KM.

Wszystko idealnie pasuje do zdjęć, które krążyły w sieci już od kilku miesięcy. Były to fotografie emblematów „770”, a więc wskazujących na 770-konną wersję. Może to też być potwierdzenie plotek, które pojawiły się w branży wraz ze zdjęciami. Zgodnie z nimi, w oficjalnych konfiguratorach pojawiła się tajemnicza wersja „730+”, a pierwsi klienci mają zaplanowane jej odbiory jeszcze na koniec tego roku.

Więc szczegółów poznamy już wkrótce. Oficjalna premiera ma mieć miejsce w poniedziałek, o godzinie 10, będąc transmitowanym przez internet. Wtedy więc się dowiemy jaka będzie tutaj maksymalna moc, ile wyniesie maksymalny moment obrotowy, w jakich konfiguracjach nowy silnik będzie dostępny i jak spełni normy emisji spalin.

A jeśli faktycznie będzie to wersja „770”, firmę Volvo Trucks czeka bardzo smutny dzień. Po dziesięciu latach dominacji jej model FH16 750 przestanie być bowiem najmocniejszą seryjnie produkowaną ciężarówką na świecie. Chyba, że samo Volvo Trucks też zaprezentuje coś nowego, na przykład z symboliczną „ósemką” z przodu.

Wspomniane powyżej zdjęcia: