To prawdopodobnie nowe Iveco Stralis – ciężarówka z zupełnie nową kabiną jest właśnie testowana

iveco_stralis_2017_kamuflaz_2

Podejrzenia opisane w poniższym tekście nie są już aktualne. Dlatego też zapraszam do klikania poniżej, aby przejść do nowego artykułu na temat tych samych zdjęć:

To nowy Ford Cargo, a nie kolejna generacja Iveco – tureckie media rozwiały wszelkie wątpliwości


Do sieci trafiły kolejne zdjęcia ciężarówki w pełnym kamuflażu. Tym razem nie jest to jednak MAN TGX, a coś zupełnie innego. Co więcej, sądząc pod ogólnym zarysie kabiny, musi być to pojazd z całkowicie nowym nadwoziem, a nie tylko dobrze znana konstrukcja po kolejnej modernizacji. Zapowiada się więc jakaś duża i ciekawa premiera.

Kto jednak zaprezentuje tę ciężarówkę i jaki znaczek kryje się pod czarnym materiałem? Szybko pojawiły się głosy, że uwieczniony na zdjęciach pojazd to następca Iveco Stralis. Wskazywałby na to między innymi kształt osprzętu widocznego przy ramie, wygląd foteli, a także fakt, że obecna kabina Stralisa liczy już 15 lat. Choć bowiem wygląd na to nie wskazuje, wywodzi się ona jeszcze z modelu Eurostar. Ponadto Iveco już od dłuższego czasu zapowiadało, że model Stralis zostanie zastąpiony przez ciężarówkę z zupełnie nowym nadwoziem.

Kiedy zaś można spodziewać się premiery? Osobiście obstawiałbym, że prezentacja obmawianego pojazdu odbędzie się w przyszłym roku, kiedy w Hanowerze będą miały miejsce targi pojazdów użytkowych IAA. Impreza ta ma miejsce co dwa lata i wydaje się być najlepszą możliwą okazją do pokazania nowego modelu.

Wspomniane fotele widzicie poniżej:

iveco_stralis_2017_kamuflaz