rekrutuj 40ton665
Opublikowane 6 Październik, 2017

Piękny manewr z 57-metrowym ładunkiem – ten przejazd przez skrzyżowanie wymagał kilku prób

Szkocka firma transportowa McFadyens Transport dokonała w ostatnich dniach transportu, o którym mówi się na całym świecie. Nagranie z przejazdu zostało opublikowane między innymi przez amerykańską telewizję CNN, a ilość internautów, którzy widzieli to przedsięwzięcie, liczona jest w milionach.

Szkoci otrzymali zadanie przetransportowania ogromnej łopaty wirnika z turbiny wiatrowej. Sam ładunek miał tutaj 57,5 metra długości, a jednocześnie trasa prowadziła górzysty, trudno dostępny teren szkockich Highlands. Co więcej, konieczne było tutaj pokonanie ciasnego skrzyżowania, które pod kątem 90 stopni łączyło trasę A87 oraz wąską drogę lokalną. Jak więc tego dokonano?

Sprawę załatwiła specjalistyczna naczepa marki Nooteboom, osobno sterowany tylny wózek oraz oczywiście grupowa współpraca doświadczonych pracowników. Ponadto firma McFadyens Transport dokonała wcześniej kilku prób bez ładunku, aby upewnić się, że ciężarówka zmieści się na skrzyżowaniu.

A oto film pokazujący wszystko w przyspieszonym tempie:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. arturos napisał(a):

  Ten film jest przyśpieszony jak coś.

 2. edek napisał(a):

  A mogli poprosić i Pan Makówa ogarną by to od strzała bez prób i innych ceregieli.

 3. matrix02 napisał(a):

  @arturos bo kolega jest opóźniony

 4. W.I.Atrak napisał(a):

  Polsce tego nie będzie, bo PiS uwalił wiatraki. Będziemy się jeszcze długie lata dusić w węglowym smogu, bo tak jest patriotycznie.

  • arturos napisał(a):

   Może zamiast słuchać tego co lewactwo tobie do głowy wlewa poczytasz o szkodliwym działaniu farm wiatrowych link http://dzikiezycie.pl/archiwum/2010/czerwiec-2010/problemy-z-elektrowniami-wiatrowymi, może poczytasz o tym że to nie PiS uwalił wiatraki tylko banki już nie dają na nie kredytu bo farmy przynoszą same straty http://wysokienapiecie.pl/oze/2337-70-farm-wiatrowych-przyniosla-straty a na koniec może poczytasz kto tu tak na prawdę truje, odchodzi od atomu i buduje elektrownie węglowe https://www.salon24.pl/u/wilkmiejski/809003,polska-najwiekszym-trucicielem-w-ue-niemcy-22-4-emisji-polska-8-5

   • orys napisał(a):

    Buahahahaha.

    Co do pierwszego artykułu “Obecnie w Europie Zachodniej odchodzi się od elektrowni wiatrowych z uwagi na dużą szkodliwość zdrowotną i niską opłacalność” – z pewnością.

    W Szkocji energia z wiatru jest już tańsza niż z atomu czy z gazu: http://www.renewableuk.com/news/362971/Offshore-wind-prices-tumble-in-record-breaking-auction-results–cheaper-than-nuclear-and-gas-.htm

    “W okolicy, w której lokalizuje się wiatraki, w odległości kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kilometrów nikt nie kupi budynków i gruntów. Ceny nieruchomości spadają nawet do 80% wartości, a wręcz nie ma możliwości sprzedaży tych nieruchomości”

    Citation needed.

    “Wiatraki wstrzymają rozwój całej okolicy, wokół farm wiatrowych tworzy się martwy pas. Jeżeli elektrownie wiatrowe buduje się w pobliżu dużych miast, to wstrzymuje się rozwój całych aglomeracji miejskich. Blokuje się budowę nowych domów, szanse na rozwój turystyki i agroturystyki zostaną zaprzepaszczone, spadną wartości dofinansowania unijnego dla rolnictwa i turystyki, zmniejszą się podatki gmin, gminy będą zmuszone do zapłaty odszkodowań.”

    Aha, to dlatego wraz z powstaniem Whitelee Wind Farm, najwiękzej elektrowni wiatrowej w Europie na obrzerzach Glasgow miasto całkowicie przestało się rozwijać. A turyści przestali przyjeżdzać do Szkocji… Ah wait, jest dokładnie odwrotnie, a elektrownia wiatrowa stała się atrakcją turystyczną sama w sobie…

    Artykuł napisał “Paweł Bździak – radny Rady Powiatu Obornickiego, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Obornikach Wlkp
    . Szybkie google pokazuje, że był działaczem Ligi Polskich Rodzin, wiec pewnie dzisiaj jest w PiS. Z wykształcenia jest… polonistą. Faktycznie, ekspert jak cholera. 🙂

    Co do drugiego artykułu: oczywiście, że elektrownie wiatrowe przynoszą straty, jeśli według Ministerstwa Szyszkodnictwa za energię odnawialną uważa się palenie w piecach drewnem “bo drzewa można nowe posadzić i za 50 lat urosną”. W taki sposób ceny certyfikatów ekologicznych w oczywisty sposób musiały polecieć na łeb na szyję.

    Artykuł trzeci zaś mówi, że Niemcy trują więcej niż Polska – to prawda, ale warto sobie porównać skalę przemysłu – ile się produkuje w Niemczech a ile w Polsce. I wtedy się okaże że proporcjonalnie to jednak my trujemy więcej.

    • arturos napisał(a):

     Chcesz stawiać wiatraki w kraju w którym nie wieje? Proszę bardzo zostań politykiem pozamykaj elektrownie węglowe stawiaj wiatraki i 70-80% czasu siedź po ciemku.

    • pozór napisał(a):

     Pozory mylą i to bardzo 🙂 W gminie Oborniki opracowany został audyt, dotyczący warunków pozyskania energii odnawialnej: Studium Energii Odnawialnej; opracowanie dostępne na BIP UW Obornik). Może by tak rozmawiać na poziomie konkretnych rozwiązań w kontekście solidnych opracowań? Argumenty personalne są niestosowne. Wspomniany polonista, skończył nie tylko studia polonistyczne.

 5. iveco napisał(a):

  makówa by tam wjechał bez skrętnego wózka z cygarem w papie.

 6. pulass napisał(a):

  no..nie tak dawno było że ,,ktoś takie coś” w pionie przewoził to w chinach czy japoni było ,no nie ważne ,ważne że w szkocji dowiezli.

 7. Martinez napisał(a):

  A Iwonka na to: NIEMOŻLIWE

Odpowiedz