Praca w Niemczech jako kierowca ciężarówki – jak zacząć?

Publikacja na zamówienie

Rozpoczęcie pracy w Niemczech jako kierowca ciężarówki wymaga sporego zaangażowania. Chcąc rozpocząć pracę w Niemczech jako kierowca powinieneś dowiedzieć się, jakie uprawnienia są potrzebne i gdzie szukać ciekawych ofert.

Jakie uprawnienia powinieneś posiadać chcąc pracować w Niemczech?

Jeżeli chcesz podjąć pracę jako kierowca ciężarówki musisz posiadać właściwe właściwe uprawnienia. W przypadku ciężarówki musi to być:

  • kategoria C (pozwala prowadzić pojazdy o masie powyżej 3,5 tony) lub
  • kategoria C+E (pozwala prowadzić kursy z przyczepą/naczepą).

Praca kierowcy w Niemczech wymaga także uzyskania kwalifikacji zawodowych, które musisz odnawiać co pięć lat. Do tego nie wolno zapominać o badaniach lekarskich oraz psychologicznych. Co czym jeszcze należy pamiętać?

W celu podniesienia szansy na znalezienie pracy jako kierowca ciężarówki w Niemczech, warto rozważyć wzięcie udziału w kursie ADR. Pamiętaj o tym, że dodatkowe kwalifikacje są zawsze mile widziane na rynku pracy. Pracodawcy dobrze patrzą także na kandydatów, którzy chociaż w stopniu podstawowym posługują się językiem niemieckim. Niekiedy pojawiają się także oferty, które wymagają znajomości języka angielskiego. Plusem jest to, że nie zawsze trzeba znać język, aby podjąć swoje pierwsze zatrudnienie poza granicami kraju. 

Gdzie znaleźć oferty pracy dla kierowców w Niemczech?

Nie jest tajemnicą, że praca kierowcy w Niemczech staje się coraz bardziej popularna. Polacy chcą poznawać nowe kraje i poszerzać swoje horyzonty, dlatego poszukują ciekawych ofert pracy. Gdzie znajdziemy propozycje dla kierowców w Niemczech? Na uznanie zasługuje Agencja ASMO Solutionsktóra wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.  Co ciekawe, agencja zajmuje się także odprowadzaniem wszelkich składek w Niemczech, służąc wsparciem na każdym etapie poszukiwania ofert. Nie musimy przejmować się formalnościami, gdyż wszelkie czynności wykonają w naszym imieniu specjaliści. Na stronie internetowej agencji ASMO Solutions znajdziemy liczne propozycje, dotyczące zarówno ofert pracy dla kierowców, jak i innych stanowisk pracy. 

Dlaczego warto skorzystać z usług takiej agencji? Przede wszystkim początkowe poszukiwanie pracy bywa trudnym zadaniem. Samodzielnie nie zawsze wiemy, jak się za to zabrać, dlatego warto rozważyć niezawodną pomoc. Agencja ASMO Solutions działa na rynku już długi czas i doskonale wie, jak pomóc każdemu, kto poszukuje pracy w Niemczech.

Czy jako kierowca ciężarówki w Niemczech musisz znać język niemiecki?

Nie, nie zawsze musisz znać język obcy, aby podjąć swoją pierwszą pracę w innym kraju. Niestety coraz więcej osób odkłada swoje plany wyjazdowe z powodu bariery komunikacyjnej. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że nie każdy pracodawca będzie od razu wymagał płynnej znajomości języka niemieckiego. Zawsze warto skrupulatnie przeglądać oferty pracy, aby dowiedzieć się, jakie są dokładne wymagania danej firmy. W agencji pracy znajdziemy także liczne propozycje nie wymagające znajomości języka obcego. 

Niekiedy, co warto odnotować, wystarczy jedynie słownictwo branżowe, które pozwoli na sprawną komunikację z pracodawcami i klientami firmy. Okazuje się, że często nawet nie trzeba w ogóle znać języka, gdyż współpraca może bazować na komunikacji z polskim zespołem. Wiele zależy od konkretnej oferty pracy.