Poważny wypadek w czasie śnieżycy – ciężarówka spadła ze skarpy pod Kufstein

Do oficjalnego rozpoczęcia wiosny zostały niecałe cztery dni. Mimo to zima nie odpuszcza, a na drogach nadal można spotkać się z bardzo trudnymi warunkami. Dotyczy to na przykład tras do Włoch, odbywających się przez austriacki land Tyrol.

Opady śniegu występują nie tylko przy austriacko-włoskiej granicy w Brennero, ale także dalej na północ, przy austriacko-niemieckiej granicy w Kufstein. Szczególnie mocno przekonał się o tym pewien chorwacki kierowca ciężarówki, który na zaśnieżonej jezdni stracił panowanie nad pojazdem i doznał bardzo poważnego wypadku.

Chorwat przejeżdżał wczoraj przez austriacką miejscowość Scheffau, położoną zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy w Kufstein. Ciężarówka poruszała się zaśnieżoną drogą nr 178 i prawdopodobnie próbowała zjechać na parking, korzystając ze stromego zjazdu. Tam kierowca stracił jednak panowanie nad kierownicą, Scania wpadła w poślizg i po przebiciu barierek zsunęła się ze skarpy.

Cały zestaw wylądował na lewym boku, a kolejny rząd barierek wbił się dokładnie w miejsce pracy kierowcy. 43-letni mężczyzna został przy tym ranny i nie był w stanie o własnych siłach wydostać się z wraku. Choć można powiedzieć, że i tak miał sporo szczęścia. Gdyby bowiem Scania przesunęła się jeden metr dalej, jej kabina prawdopodobnie zsunęłaby się do koryta rzeki Weißache, położonej tuż obok wraku.

Dokładne informacje o stanie kierowcy nie są niestety znane. Wiadomo tylko tyle, że został on przetransportowany do najbliższego szpitala, a pomocy udzielało mu aż pięć zastępów strażaków. Akcję dodatkowo utrudniały silne opady śniegu, przed którymi ostrzegają lokalne służby. Wszystko wskazuje bowiem na to, że opady śniegu utrzymają się w tej części Austrii co najmniej do końca tygodnia.

Miejsce, w którym wylądowała ciężarówka:

Zdjęcie z miejsca zdarzenia: