Polskie Radio Kierowców już nadaje – z informacjami w czterech językach, przez 24h

Polskie Radio właśnie uruchomiło nową stację. Jest to Polskie Radio Kierowców, mające skupiać się na audycjach drogowych oraz motoryzacyjnych. Stacja będzie nadawała przez okrągłą dobę, a słuchać jej będzie można przez internet lub w cyfrowym systemie DAB+.

Wśród tematycznych audycji mają znaleźć się porady prawne, rozmowy z ekspertami, ciekawostki dla fanów motoryzacji, serwisy informacyjne, a także bieżące raporty na temat sytuacji drogowej oraz pogodowej. Te ostatnie mają być nadawane co godzinę, w aż czterech językach, mianowicie polskim, angielskim, niemieckim oraz ukraińskimi. A do tego nie zabraknie muzyki, mającej być nadawaną przez łącznie 40 minut na godzinę.

Dodatkową formą działalności będzie też bezpłatna aplikacja Polskiego Radia Kierowców, dostępna na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Ma ona wskazywać wszystkie utrudnienia drogowe w promieniu 100 kilometrów od naszego położenia. Również tam prześlemy pozdrowienia z trasy, a także poinformujemy innych uczestników ruchu o nowym, dopiero co zaistniałym utrudnieniu.

Cała ramówka radia została podzielona na cztery części. Pierwsza audycja na żywo, zaplanowana na godziny 5-11, będzie porannym programem o nazwie „Rozrusznik”. Następnie, w godzinach 11-17, rozpocznie się audycja „Wysokie Obroty”, z gośćmi oraz felietonami. Kolejna część to pasmo „Na luzie”, w godzinach 17-23, z ciekawostkami, relacjami reporterskimi oraz rozmowami ze słuchaczami. Po godzinie 23 skończy się zaś nadawanie na żywo, przechodząc do powtórek oraz większej ilości muzyki.