OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 11 Lipiec, 2018

Policja zatrzymuje auta osobowe i rowery, które wjeżdżają tuż przed ciężarówki, często w “martwym polu”

W Polsce o takiej akcji nigdy, przenigdy nie słyszałem. Przyjrzyjmy się więc na chwilę działaniom policji holenderskiej, które mogą posłużyć za bardzo dobry przykład.

W dniach 10-11 lipca, a więc wczoraj i dzisiaj, holenderska policja szczególnie przygląda się kierowcom samochodów osobowych oraz rowerzystom. Działania prowadzone są na terenie trzech prowincji – Utrecht, Flevoland oraz Holandia Północny – a wszystko po to, by chronić kierowców samochodów ciężarowych.

Policja zwraca uwagę przede wszystkim na te osoby, które nie myślą o “martwych punktach” występujących w kabinach ciężarówek. Zatrzymywane są te samochody i rowery, które podjeżdżają do ciężarówek od prawej strony lub też wjeżdżają tuż przed nie. Zwraca się też uwagę na osoby, które wymuszają pierwszeństwo na ciężarówkach, nie zdając sobie sprawy z bardzo długiej drogi hamowania.

Jeśli po zakończeniu akcji policja opublikuje jakieś konkretne statystyki, prezentujące ilość ukaranych osób, nie omieszkam się nimi podzielić.

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. Kamil napisał(a):

  Bardzo dobra akcja, u nas gdzie wymuszenia pierwszeństwa na ciężarówkach są na porządku dziennym niestety, ale nie do przeprowadzenia bo zaraz społeczeństwo wielce by się burzyło: “Panie Policjancie niech Pan lepiej zobaczy co te świry z tirów robią, zajeżdżają ciągle drogę – za nich się brać, a nie za nas bo my przecież porządne kierowcy, nic złego nie robimy, tylko te cholerne tiry całe zło !”.
  Jeśli miałbym wymienić najczęstsze grzechy amatorów to właśnie wymuszanie pierwszeństwa i przyspieszanie przy wyprzedzaniu, sądzę, że większość kolegów się ze mną zgodzi …

  • Kris/Tir napisał(a):

   Zgadzam się z Tobą w 1000%; ale coś czuję że za chwilę dresy i gimbusy ,,dojadą Cię komentarzami” …

  • Kresto napisał(a):

   w 100%, od Siebie dodam ze jak się wyprzedzamy, to obojętnie czy dzień czy noc, fajnie mrugnąć że można zakończyć manewr. Nic to nie kosztuje a zwiększa bezpieczeństwo. Nie jeden z nas musiał uciekać do prawej albo hamować, bo ktoś za szybko zaczął odbijać na prawy.

   • kiziu napisał(a):

    To tylko świadczy o tym że kiero jest niedowidzący jak w lusterku 16.5 m nie widzi. Mnie akurat nie potrzeba żeby ktoś mi mrugał ale mnie jak ktoś wyprzedza też nie mrugam bo kiedy mam mrugnąć… jak jest metr przede mną może dwa… na pewno nie . Osobiście wolę żeby jak najdłużej jechał lewym . Dlaczego? Wjedzie taki przede mnie nawet 5 m to już problem bo nic nie widać a odstęp trzeba utrzymać. Na zwykłej krajówce to zawsze zwolnię żeby ułatwić ale nie mrugam bo po to są lusterka że sam ma to widzieć.

    • Kamil napisał(a):

     Dokładnie, osobiście mrugam tylko podczas złych warunków nocą – śnieg/deszcz/mgła jak lustra są zachlapane i ciężko coś zobaczyć.

 2. Piotr napisał(a):

  Brawo…U Niemca by się taka akcja przydała-byłoby dużo bezpieczniej.

 3. Łysy napisał(a):

  Nie wiem czy mruganie to takie bezpieczne. Odrazu przed nos. A gdzie odstęp ciagnij przecież masz lusterka.

 4. Arystokrata Szos napisał(a):

  Akcja powinna być wymierzona w tych ,,mam 0.5km zapasu.to wyprzedzam a potem zajeżdżam pół metra przed maską,,

 5. Dawid napisał(a):

  Kris/TIR tu się udzielasz? Co ty masz z tą gimbazą chyba za często wstajesz pod nią z lizakami. Zapraszam cię do komentarza cztery artykuły niżej, napisz coś mądrego.

  • Kamil napisał(a):

   Zastanów się kiedy Ty napisałeś coś mądrego ?!
   Nie licząc oczywiście gadki o tym, że wolisz poświęcić się i zginąć jednocześnie ratując debila wymuszającego na Tobie pierwszeństwo przejazdu, prawdziwe bohaterstwo, jakże dziś rzadko spotykane.
   Prawdziwy Heros i męczennik z Ciebie !

 6. Kierowca napisał(a):

  Najpierw to powinni karać pajaców (kierowców Tir) co wyprzedzają się przez 5 km jak nie lepiej albo w ogóle nie mogą się wyprzedzić. Tak samo trzymanie się środka itp (szczególnie spedycja z burakami)

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.