Poduszki pod plecy dedykowane dla kierowców ciężarówek – polska firma chce poprawiać podstawowe fotele

Ergosmile to polski producent poduszek, nastawiony przede wszystkim na produkty chroniące kręgosłup. Ma on w ofercie między innymi poduszki dedykowane do samochodów i co ciekawe, zdecydował się na promowanie ich głównie wśród kierowców ciężarówek.

Firma odwołuje się tutaj do faktu, że na drogach nadal nie brakuje samochodów ciężarowych bez porządnej regulacji podparcia lędźwi. Wiadomo zaś, jak jazda na takim fotelu może odbić się na kręgosłupie. Dlatego też uzupełnieniem tego braku ma być profesjonalnie przygotowana poduszka.

Trzeba przyznać, że już sam wygląd opisywanego rozwiązania robi wrażenie. Nie przypomina to żadnych podpórek pod plecy, które powszechnie występują w sklepach. Jeśli natomiast wierzyć opiniom fizjoterapeutów, przytaczanym przez Ergosmile, właśnie w tym rozbudowanym kształcie może kryć się skuteczna ochrona naszych pleców.

Największy, środkowy element, ma posiadać regulację grubości oraz kanały wentylacyjne. Dodatkowe, boczne poduszki, określa się zaś rzeczą stworzoną specjalnie z myślą o ciężarówkach z fotelami w podstawowej wersji. Dzięki nim płaskie oparcia mają bowiem dać dodatkowe trzymanie boczne.

W ramach promowania swojego produktu na Facebooku, firma zamieściła dwa zdjęcia poduszki zamontowanej już w samochodach ciężarowych. Widać tutaj kabiny Renault Premium pierwszej generacji oraz MAN-a TGX, mające mieć fotele w bardzo prostych wersjach. A co z cenami? Te oscylują wokół 160 złotych.