P&O Ferries wprowadza piąty prom na trasę Dover-Calais

Publikacja na zamówienie

P&O Ferries ogłosiło powrót piątego promu na trasie Dover-Calais, by umocnić pozycję lidera na kanale La Manche. Pride of Burgundy – jednostka o tonażu 28.000 ton i ładowności 120 ciężarówek – powróci na kluczową trasę w czerwcu. Tym samym flota P&O na trasie Dover-Calais powróci do ilości sprzed pandemii tj. do pięciu jednostek, co pozwoli armatorowi rozszerzyć ofertę rejsów dla firm przewożących ładunki między Wielką Brytanią i krajami Unii Europejskiej. Statek będzie pływał wyłącznie w trybie frachtowym.

W 2019 roku udział P&O Ferries w wolumenie przewozów promowych w Cieśninie Dover wyniósł ponad 50 procent. W tym samym roku P&O Ferries stało się częścią DP World, wiodącego globalnego dostawcy inteligentnych rozwiązań logistycznych, który odnotował solidne wyniki finansowe za rok 2020, zwiększając przychody o 11% do 8.553 milionów dolarów.

David Stretch, CEO P&O Ferries, powiedział: „Cieszę się, że mogę powitać piąty prom w naszej flocie na trasie Dover-Calais. Pozwoli nam to zwiększyć elastyczność usług dla klientów i pomoże zaoferować efektywne przewozy frachtowe, w czasie, gdy gospodarka wraca do normy. Dover-Calais to ważny szlak handlowy zarówno dla gospodarek Wielkiej Brytanii i UE, jak i dla tysięcy firm, które polegają na naszych usługach, a naszym celem jest umocnienie pozycji lidera na tym rynku”.

„Moje przesłanie dla klientów frachtowych jest proste: jako P&O zrobimy wszystko, co w naszej  mocy, aby pozostać marką godną zaufania oraz dostarczać towary od początku do końca, rozwiązując najbardziej złożone problemy logistyczne, wykorzystując zintegrowane zasoby promowe i logistyczne”.

Mike Bhaskaran, COO Logistics & Technology DP World, dodał: „Jesteśmy wiodącym dostawcą inteligentnej logistyki, wspomagającej przepływy globalnego handlu. Chciałbym podziękować wszystkim w P&O Ferries, którzy ciężko pracowali, aby utrzymać płynność handlu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jestem podekscytowany możliwościami, jakie daje dodanie piątego promu na trasie Dover-Calais, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszej oferty dla klientów, jak i możliwości dalszego wzrostu dla P&O ”.

P&O jest wiodąca, paneuropejska grupą promową i logistyczną, aktywną w sercu europejskiej gospodarki. Jest częścią DP World, wiodącego dostawcy inteligentnych rozwiązań logistycznych, wspomagających przepływ handlu na całym świecie. P&O Ferries jest znaczącym dostawcą usług transportu towarowego i pasażerskiego, obsługującym osiem głównych tras między Wielką Brytanią,, Irlandią, Francją, Holandią i Belgią. Jej spółka logistyczna, P&O Ferrymasters, obsługuje zintegrowane połączenia drogowe i kolejowe z krajami na całym kontynencie, w tym z Włochami, Polską, Niemcami, Hiszpanią i Rumunią, oraz ułatwia przepływ towarów do Europy z krajów azjatyckich przez Jedwabny Szlak.