transfactor3665
Opublikowane 3 Sierpień, 2017

Piękne zdjęcia z kanadyjskim “gabarytem” – ładunek ważył 258 ton i miał niemal 10 metrów wysokości

Będę szczery – o tym transporcie piszę przede wszystkim z uwagi na zdjęcia. Są one bowiem tak piękne, że wprost nie mogę powstrzymać się przed ich publikacją.

Obie fotografie wykonano w ostatnich dniach w Kanadzie, przy okazji transportu 258-tonowego krystalizatora. Ładunek ten miał aż 9,9 metra średnicy i przewieziono go na dystansie 350 kilometrów, z miasta Saskatoon w okolice Bethune, w prowincji Saskatchewan. Cała operacja pochłonęła dwa dni, a wykorzystane przy tym pojazdy to ciągniki balastowe marki Kenworth oraz przyczepa modułowa o 24 rzędach kół. Wraz z ładunkiem ta ostatnia miała aż 11,8 metra wysokości!

Zdjęcia w dużym rozmiarze pobierzecie tutaj, tutaj i tutaj.

ale_kanada_transport_krystalizatora_1ale_kanada_transport_krystalizatora_2ale_kanada_transport_krystalizatora_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. gfsg napisał(a):

  zdjęcia może i piękne ale jakich to zniszczeń dokonało? 250 ton to tak jak by 5 tirów na siebie poustawiać i jechać po betonie który ma nośność półtora tira. :/ i po tym prejeździe cała droga za rok do generalnego remontu. a można było po prostu w częściach przywieźć i na miejscu zespawać. chore te czasy….

 2. toledo1113 napisał(a):

  sprobuje jeszcze prosciej wytlumaczyc gfsg, to nie tak jakby tych twoich 5 tirow na siebie postawic tylko tak jakby wlasnie 5 tirow jeden po drugim prejechalo ta droga.

 3. toledo1113 napisał(a):

  piekne te foty

 4. Stefan napisał(a):

  Rzeczywiście foty są super !

Odpowiedz